Natura nie wszystkie z nas obdarzyła prostymi włosami. Jednym ze sposobów, aby loki czy fale przekształcić w gładkie i lśniące włosy jest wykorzystanie prostownicy. Natychmiast pojawiają się pytania: jak wybrać odpowiedni sprzęt? jak prawidłowo prostować włosy? jak chronić je ­przed działaniem prostownicy? Sekrety właściwego używania prostownicy zdradza wieloletni ekspert fryzjerski hiszpańskiej marki Montibello – Jarosław Ciesiółka.

Dobry sprzęt to podstawa

Na zakupie prostownicy nie warto oszczędzać. Słabej jakości sprzęt może uszkodzić, a nawet spalić włosy. Warto więc zainwestować w sprzęt odpowiedniej jakości. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę jakie płytki posiada prostownica – ceramiczne, teflonowe, tytanowe czy diamentowe? Dobór właściwej prostownicy powinien być również uzależniony od rodzaju i stanu naszych włosów. Należy też pamiętać o mocy, zakresie temperatur czy wielkości płytek grzewczych. Dobrym jakościowo sprzętem pozwalającym na precyzyjne ustawienie temperatury jest prostownica N°101 premium od Fale Loki Koki. Urządzenie nagrzewa się w jedyne 30 sekund, a oprócz tego posiada bezpieczne płytki ceramiczno-turmalinowe, które dodatkowo zamykają łuskę włosa i chronią ją przed zniszczeniem. Zatem wybierając prostownicę należy dokładnie zapoznać się z jej właściwościami i dostosować ją do naszych włosów, aby uniknąć zniszczenia czy puszenia.

Używanie prostownicy nie musi oznaczać zniszczonych i matowych włosów. Jednak na korzystanie z prostownicy powinny uważać przede wszystkim panie, które poddają swoje włosy częstym koloryzacjom. Prostownicy na włosach farbowanych należy używać ze szczególną ostrożnością. Takie włosy są często cienkie i w związku z tym mniej odporne na wysokie temperatury. Prostowanie w takim przypadku może sprawić, że włosy będą matowe, bez blasku oraz łamliwe – tłumaczy Jarosław Ciesiółka wieloletni ekspert fryzjerski Montibello.

Kosmetyczna termoochronna

Poddając włosy wysokiej temperaturze warto je zabezpieczyć, aby nie uległy zniszczeniu, a fryzura była bardziej wytrzymała. Dobrym rozwiązaniem będzie regularne używanie kosmetyków nawilżających włosy, ale również produktów chroniących przed wysoką temperaturą. Systematyczne stosowanie kosmetyków ochronnych, które posiadają w składzie odpowiednie substancje, daje nam pewność, że struktura włosa będzie chroniona, a korzystanie z prostownicy nie uszkodzi trwale kosmyków.

Przed każdym prostowaniem włosów należy je odpowiednio zabezpieczyć przed ciepłem. Termoaktywny spray High Definition Style DEF, Thermic firmy Montibello pełni funkcję ochronną i przeznaczony jest dla każdego rodzaju włosów poddanych temperaturom nie wyższym niż 190°C. W rezultacie włosy są nawilżone i mają właściwą fakturę, a jednocześnie są chronione przed źródłami ciepła. Takie zabezpieczenie pozwala nam na swobodne korzystanie z prostownicy – radzi Jarosław Ciesiółka.

Efekt prostowania na dłużej

Efekt prostowania włosów warto podkreślić. Aby były idealnie gładkie i lśniące warto wybrać odpowiedni produkt nabłyszczający, jak np. High Definition Style LUX, Gloss. Jest to spray silnie nabłyszczający, który rozświetli włosy dodając im blasku oraz zapewni miękkość. Z kolei o doskonałe utrwalenie zadba lakier mocno utrwalający Finalfine, który nie skleja i nie obciąża włosów, a zawarta w nim mieszanka witamin odbudowuje, wzmacnia i nawilża kosmyki od wewnątrz.