Dr Joanna Czuwara udziela wskazówek, które pomogą zrozumieć, jak działa żel pod prysznic i jaki ma on wpływ na zdrowie naszej skóry. Ekspert w dziedzinie zdrowia skóry radzi, dlaczego każdy z nas powinien pomyśleć o swoim codziennym prysznicu oraz wyjaśnia, jak działa żel pod prysznic i jaki ma on wpływ na zdrowie naszej skóry.

Czy rzeczywiście powinniśmy pomyśleć o swoim codziennym prysznicu?

Wszystkie rutynowe czynności pielęgnacyjne mają wpływ na naszą skórę, czasami pogarszając jej stan. Gorąca woda, środki powierzchniowo czynne, działania mechaniczne mogą mieć także negatywne skutki, takie jak uszkodzenia bariery ochronnej lub zmiana równowagi naszego pH. Jeśli tak się stanie, efektami mogą być swędzenie, zaczerwienienie lub suchość skóry.

Każdy z nas bierze prysznic, by zachować czystość i czuć się świeżo, a także, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii, które mogą prowadzić do zakażeń skóry. Jednakże higiena skóry wymaga użycia produktów, które potencjalnie mogą podrażniać lub uszkadzać skórę, przez usuwanie lipidów i interakcję z naturalnym budulcem skóry – białkiem.

Dlaczego prysznic jest ważny?

Usuwanie brudu i łoju obecnych na powierzchni skóry jest ważne z punktu widzenia zdrowia skóry oraz z perspektywy społecznej – i jest główną funkcją żelu pod prysznic. Żel usuwa brud i martwe komórki ze skóry oraz redukuje nadmiar sebum i potu.

Czy koniecznie jest używanie żelu pod prysznic? Czy nie wystarczy sama woda?

Chociaż woda jest dobrym środkiem czyszczącym, nie może ona zastąpić żelu do mycia. Używając samej wody do mycia, możemy się przyczynić do wzrostu pH skóry, co powoduje, że skóra staje się sucha i osłabiona. Sama woda nie usunie ze skóry kurzu, brudu, łoju i zapachu.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając żel do mycia?

Odpowiedni żel pod prysznic jest delikatny, nawilża skórę i dba o jej właściwe pH. Naturalne pH skóry nie jest neutralne, jest kwaśne i wynosi około 4,7. Właściwy poziom pH jest niezbędny do utrzymania dobrego nawilżenia i korzystnej flory bakteryjnej.

Nowe żele pod prysznic Sanex Dermo

Sanex aktywnie współpracuje ze skórą. Pomaga utrzymać ją w optymalnej kondycji, aby mogła prawidłowo pełnić swoje funkcje dzięki unikalnej formule Dermo Active 3, która została stworzona z myślą o potrzebach skóry i aktywnie współpracuje z naturalną barierą ochronną skóry.

Nowe żele pod prysznic Sanex Dermo z kompleksem Dermo Active 3, dostarczają skórze trzech kluczowych korzyści, aby zachować jej zdrowie.

Ochrona: skóra jest chroniona, gdy jej pH pozostaje na swym naturalnym poziomie, około 4,7. Pozwala to na utrzymanie zdrowej równowagi flory bakteryjnej skóry. Wszystkie żele pod prysznic Sanex z formułą DermoActive 3 zawierają cynk i glikol propylenowy, które wspomagają ochronę naturalnej bariery skóry.

Głębokie nawilżenie: formuły żeli Sanex zawierają substancje nawilżające podobne do tych, które naturalnie występują w skórze (gliceryna, kwas mlekowy). Mają one zdolność zatrzymywania nawilżenia skóry i przyciągania cząsteczek wody, co sprawia, że skóra pozostaje gładka, sprężysta, miękka i nawilżona.

Naturalna równowaga pH: skóra by zachować zdrowie i zapobiegać utracie wilgoci powinna utrzymywać swój naturalny poziom pH – 4,7. Żele pod prysznic Sanex pomagają skórze regulować kwasowość i szybko przywracać równowagę pH po kąpieli utrzymując ochronę skóry przez dłuższy czas.