Przedłużanie i zagęszczanie włosów to sposób na piękne włosy już w kilka minut. Decydują się na nie panie, które mają problem z przerzedzonymi, wypadającymi w dużych ilościach włosami a także te, które chcą zmienić swoją fryzurę tylko na chwilę. Im bardziej popularne stają się te dwa zabiegi, tym więcej metod przedłużania i zagęszczania włosów powstaje.

Wbrew powszechnej opinii nie są one szkodliwe dla włosów i nie powodują ich wypadania ani łamania się a także ich nie obciążają, dlatego są bezpieczne nawet dla osłabionych włosów. Ponadto wiele z nich można wykonać samodzielnie w domu już za niewielką ilość pieniędzy. Jeśli jednak ma to być metoda trwała, warto wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, który zaproponuje odpowiednią dla danego rodzaju włosów i oczekiwań metodę. Jednak bez względu na to, jaką metodą ma zostać wykonane przedłużanie włosów lub ich zagęszczanie, największą wagę powinno się przykładać do rodzaju włosów, z którego powstały doczepki. Najlepiej wykorzystywać włosy naturalne, ponieważ są najwyższej jakości, nie szkodzą im żadne zabiegi stylistyczne typu prostowanie czy kręcenie i są dużo trwalsze niż ich syntetyczne odpowiedniki. Żeby jednak zdecydować, czy lepiej będzie zagęścić czy przedłużyć włosy, warto poznać chociaż niektóre z dostępnych metod.

Keratynowe doczepianie włosów

Jest to metoda, której nie można wykonać samodzielnie i żeby zagęścić lub przedłużyć nią włosy, najlepiej będzie udać się do dobrego salonu fryzjerskiego, bowiem tylko profesjonalista jest to w stanie zrobić naprawdę dobrze, dzięki czemu efekt będzie się prezentować bardzo naturalnie. Keratynowe doczepianie włosów polega na przyczepieniu doczepek do naturalnych włosów za pomocą specjalnej zgrzewarki – doczepki są zakończone specjalną łuską keratynową, która stapia się z włosami naturalnymi. Co ważne – zgrzew jest całkowicie niewidoczny dla niewprawnego oka, co jest dużą zaletą tej metody. Jeśli użyje się pasm dobrej jakości, te same kosmyki mogą zostać zastosowane nawet kilkukrotnie, po wymianie łuski. Efekt keratynowego doczepiania włosów utrzymuje się do czterech miesięcy.

Silikonowe ringi

Przedłużanie i zagęszczanie włosów można wykonać również za pomocą kosmyków, na których końcach znajdują się silikonowe ringi. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i bardzo prosta, dlatego można ją wykonać samodzielnie w domu niedużym kosztem – doczepki na ringach są dostępne między innymi w Internecie. Nie zajmie to też wiele czasu. Efekt jest bardzo naturalny, ponieważ ringi są przezroczyste i nie ześlizgują się z włosów. Ponadto są bardzo lekkie i nie obciążają włosów. Można je myć tak jak naturalne włosy, są odporne na wszystkie zabiegi termiczne. Za wykorzystaniem ich do przedłużania bądź też zagęszczania włosów przemawia jeszcze fakt, że są bardzo wygodne i nie trzeba ich zdejmować przed pójściem spać.

Zagęszczanie włosów clip in

Metoda clip in polega na doczepianiu kosmyków za pomocą specjalnych klipsów. Klipsy są przyczepione do specjalnej taśmy z powłoką antypoślizgową, dzięki której pasemka się nie ześlizgują. Tą metodą bardzo często wykonuje się doczepiane grzywki. Włosy na klipsach można myć tak, jak naturalne, dobrze jest używać szamponów i odżywek nawilżających, żeby utrzymać doczepki w jak najlepszej kondycji. Warto je jednak wcześniej zdjąć. Nie wolno ich trzeć – żeby je wysuszyć, należy je delikatnie osuszyć ręcznikiem, rozczesać i zostawić do wyschnięcia. Trzeba też pamiętać o częstym czesaniu, żeby się nie poplątały.

Przedłużanie czy zagęszczanie?

Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Jeśli decyduje się na to osoba, która ma przerzedzone włosy, które wypadają w dużych ilościach, lepiej postawić na samo zagęszczanie, ponieważ wtedy fryzura będzie się wydawała pełniejsza a włosy nabiorą objętości. Przedłużanie włosów idealnie sprawdzi się u osób, które nie mają takich problemów, a chcą po prostu szybko zmienić swoją fryzurę. Przedstawione wyżej metody to tylko niektóre z dostępnych – poszczególne z nich różnią się między sobą trwałością a także kosztami.