Każda z nas marzy o długich i pięknych paznokciach, regularnie dbając o ich kondycję. Niestety czasem mimo wielu prób, te po prostu są bardzo łamliwe i kruche, a ich zapuszczenie graniczy z cudem. Co więc zrobić w sytuacji gdy chciałybyśmy mieć długie i zadbane paznokcie? Jeżeli nie chcemy czekać w nieskończoność, wypróbujmy metodę żelową! Co to dokładniej jest, jak działa, i jak wykonać taki zabieg? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Co to jest metoda żelowa?

Manicure żelowy to zabieg bardzo często poprzedzający sam manicure hybrydowy. Jest to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji, polegająca na użyciu specjalnego żelu budującego, za pomocą którego nadbudowuje się paznokcie, jednocześnie je wzmacniając, przedłużając i maskując ubytki. Żel budujący tak samo jak bazy hybrydowe, topy hybrydowe, i lakiery hybrydowe, utwardza się w lampie za pomocą promieniowania UV/LED. To sprawia że paznokcie wykonane w ten sposób są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia, co pozwala nam cieszyć się z efektownego manicure przez bardzo długi okres – wyjaśnia nam specjalistka marki ModnePazurki.pl. Jak zatem przedłużyć paznokcie metodą żelową, i jakich produktów do tego potrzebujemy?

Produkty niezbędne do przedłużenia paznokci metodą żelową

Jeżeli chcemy we własnym zakresie przedłużyć paznokcie w domu, najpierw należy skompletować wszystkie niezbędne produkty. Co więc potrzebujemy? Przede wszystkim jeden z wysokiej jakości żeli budujących, który jest gęsty i ma właściwości samopoziomujące. To pozwoli na łatwą aplikację i rozmieszczenie produktu, a następnie nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom. Oprócz tego do wykonania zabiegu potrzebujemy jeszcze:

  • bloczek polerski,
  • pilniczek,
  • primer,
  • bazę hybrydową,
  • top hybrydowy,
  • formy do przedłużania paznokci,
  • cleaner,
  • lampę UV/LED,
  • waciki bezpyłowe.

Jak przedłużyć paznokcie żelem budującym?

Najszybszą i najłatwiejszą metodą przedłużania paznokci przy pomocy żelu budującego, jest przedłużanie na specjalnych formach. Są to niewielkie naklejki, które przyklejamy pod wolnym brzegiem do naturalnego paznokcia, a następnie aplikujemy na nie żel budujący. Tego typu szablony pozwalają przedłużyć paznokcie nawet o kilka centymetrów, do preferowanej przez nas długości. Jak to konkretniej wygląda? Czas na szczegółową instrukcję!

KROK 1 – Zabieg rozpoczynamy od szczegółowego przygotowania płytki paznokcia. Usuwamy zatem stary lakier, następnie odsuwamy i wycinamy skórki, a powierzchnię płytki matowimy bloczkiem polerskim.

KROK 2 – Oczyszczoną płytkę paznokcia przemywamy cleanerem, a następnie aplikujemy primer który wspomoże przyczepność kolejnych warstw. Gdy preparat odparuje, nakładamy cienką warstwę bazy hybrydowej, po czym utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.

KROK 3 – Pod wolny brzeg paznokcia podkładamy szablon do przedłużania, przyklejając go w taki sposób, aby dokładnie przylegał do naturalnej płytki.

KROK 4 – Na naklejony szablon aplikujemy niewielką ilość żelu budującego, rozprowadzając go w taki sposób aby nadać mu odpowiedni kształt i długość, po czym utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.

KROK 5 – Po utwardzeniu w lampie delikatnie odklejamy szablon, następnie przedłużone paznokcie opiłowujemy za pomocą pilniczka nadając im preferowany kształt. Na koniec pokrywamy je topem hybrydowym jeżeli chcemy uzyskać naturalne paznokcie, lub przechodzimy do zrobienia manicure hybrydowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj