Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn u progu życia erotycznego i zazwyczaj szybko mija. Zdarza się jednak, że przedwczesny wytrysk pojawia się również u nieco bardziej doświadczonych panów. Jakie są tego przyczyny?

Fizyczne przyczyny przedwczesnej ejakulacji

Mogą one być wrodzone lub nabyte na różnych etapach życia. Do najczęstszych należą stulejka, krótkie wędzidełko, nadpobudliwość nerwu sromowego i nadwrażliwość żołędzi penisa. W przypadku nadpobudliwości nerwu sromowego mamy do czynienia ze zbyt szybkim przebiegiem impulsów w tym nerwie, co skutkuje przedwczesnym wytryskiem. Z kolei nadwrażliwość żołędzi uniemożliwia niekiedy współżycie przy zsuniętym napletku i również jest bardzo kłopotliwa. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby zminimalizować negatywne skutki tych zaburzeń. Mogą to być specjalne żele, a także prezerwatywy nawilżane środkiem znieczulającym.

Układ moczowy i prostata – może tam tkwi problem?

Przedwczesna ejakulacja może również być skutkiem kłopotów z układem moczowym. Jedną z przyczyn jest słabe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej. Za zbyt szybki wytrysk mogą też odpowiadać infekcje układu moczowego oraz zapalenie gruczołu krokowego, czyli prostaty. Ważne jest, aby nawet z niewielkimi kłopotami z oddawaniem moczu udać się do lekarza. Przechodzona choroba może bowiem spowodować trudniejsze do wyleczenia komplikacje. Aby uniknąć stanów zapalnych, warto dbać o ogólną sprawność organizmu. Szereg porad dotyczących zdrowego stylu życia można znaleźć na stronie medicot.pl

przedwczesny

Najczęściej przyczyna tkwi w głowie

Zbyt wczesny wytrysk może być spowodowany przez nadmierne podniecenie podczas stosunku, które wynika z niewielkiej częstotliwości współżycia. Jeśli problem się powtarza, może być dodatkowo napędzany przez lęk przed kolejnym niepowodzeniem. Nie pomaga również uzależnienie od masturbacji, zwłaszcza jeśli wiąże się ona z szybkim zaspokojeniem.

Często dochodzi do tego obawa, że nie zadowolimy partnerki.  Czy można temu zaradzić? Pomocna będzie wizyta u seksuologa, ale warto też skorzystać z naturalnych preparatów, które opóźniają wytrysk. Najskuteczniejszy obecnie środek bez recepty to Climax Control, http://medicot.pl/produkt/climax-control-tabletki-na-opoznienie-wytrysku/.

Pamiętamy również o odpowiedniej atmosferze podczas stosunku – bez pośpiechu, w towarzystwie partnerki, której ufamy. Jeśli połączymy to ze skutecznym preparatem opóźniającym wytrysk i wykluczymy poważne schorzenia, sukces mamy niemal gwarantowany.
Agnieszka Dec