Suche, szorstkie dłonie, które po umyciu stają się dodatkowo zaczerwienione. To jest koszmar, jaki zna prawie każda kobieta. Różnego rodzaju obowiązki domowe, suche powietrze czy wreszcie pogoda potrafią doprowadzić skórę naszych dłoni do wyjątkowo złej kondycji. Dlatego tak ważne jest codzienne jej pielęgnowanie, odżywianie za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków.

Wymagania kobiet względem kremów do rąk są bardzo podobne – właściwe odżywienie skóry, bez tłustego filmu, brak parabenów czy innych sztucznych dodatków, aż w końcu brak testów kosmetyku przeprowadzanych na zwierzętach. Mimo tych dość jasno określonych oczekiwań nie każdy produkt potrafi spełnić oczekiwania kobiet. Niestety, w praktyce, okazuje się, że większość kremów do rąk dostępnych na rynku zawiera wyłącznie składniki, które mają na celu zatrzymać wodę w skórze. Kiedy jednak krem taki zmyjemy okazuje się, że nasze dłonie są tak samo suche i zniszczone jak przed nałożeniem kosmetyku.

Najważniejsza jest właściwa pielęgnacja

Pokochaliśmy naturalne składniki w kosmetykach. Wyciągi z kwiatów i ziół, bądź po prostu inne ekstrakty roślinne są tym, czego obecnie poszukujemy w produktach, które kupujemy. Moc natury wykorzystywana była w kosmetologii od wieków. Niestety w ostatnim czasie zachłysnęliśmy się sztucznymi dodatkami, które miały działać cuda w rekordowym tempie. Niestety ich lecznicze właściwości okazały się w większości przypadków tylko złudzeniem, a nam stale brakowało kosmetyków mogących przywrócić naturalny wygląd naszej skórze. Na szczęście wiele firm zrozumiało potrzeby swoich klientek i zaczęło wprowadzać linie produktów w znacznej mierze opartych na składnikach roślinnych.

Cuda natury

Okazało się, że takie składniki, jak olejek arganowy, borówka, papaya czy rumianek potrafią działać cuda, a przecież znamy je od zawsze. Nie musimy więc skazywać się na wieczne problemy z szorstkimi i wysuszonymi dłońmi, używać stale rękawic podczas wszelkich prac domowych czy chować dłonie podczas służbowych spotkań, z obawy przed ujawnieniem wstydliwych czerwonych plam na naszych rękach. Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa. Pozostaje tylko kwestia wyboru właściwego produktu. W tym przypadku – im mniej składników, tym lepiej. Mniej chemii, więcej natury i możemy liczyć na zadowalające rezultaty w szybkim czasie.