Brak właściwego nawilżenia skóry jesteśmy w stanie zauważyć bez specjalistycznych badań. Szary koloryt, zwiotczenie, większa tendencja do zmarszczek i bruzd to tylko niektóre objawy przesuszenia. Jeżeli przesuszenie utrzymuje się przez dłuższy czas, skóra szybciej się starzeje, a twarz wygląda na zmęczoną. Dlatego warto nawadniać się nie tylko od wewnątrz, poprzez picie dużej ilości płynów, ale także przy pomocy wysokiej jakości kremów. Świetną opinią cieszą się te, zawierające w składzie kwas hialuronowy. Na czym polega jego wyjątkowość? Poznaj kilka informacji, które warto znać.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje we wszystkich organizmach. Dlatego często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że jest on związkiem „biozgodnym”, dzięki czemu jest dobrze tolerowany przez organizm, a niekorzystne reakcje zdarzają się w bardzo sporadycznych przypadkach1. Związek ten ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Dzięki temu, że wiąże wodę w skórze właściwej, pomaga w zachowaniu jej wysokiego nawilżenia, sprężystości i jędrności. U osób młodych kwas hialuronowy występuje obficie, niestety, wraz z upływem lat jego ilość zmniejsza się, a skóra traci zdolność do wiązania wody. Tworzą się wtedy na niej zmarszczki i bruzdy. Na szczęście, dzięki osiągnięciom naukowym, możemy dostarczać kwas hialuronowy poprzez kremy, maski i inne preparaty. Warto po nie sięgać już w młodym wieku, aby skóra nie utraciła przedwcześnie jędrności i młodzieńczego blasku.

Dla kogo polecane są preparaty z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy przychodzi z pomocą zawsze wtedy, gdy pojawiają się objawy odwodnienia skóry. Jak je rozpoznać? Nie musisz wykonywać specjalistycznych testów, bo z pewnością to odczujesz. Skóra wygląda na zmęczoną, jest mniej elastyczna, a linie zmarszczek są na niej bardziej widoczne. Ponadto możesz odczuwać dyskomfort, gdyż przesuszenie powoduje napięcie i większą podatność na podrażnienia.

Do przesuszenia może dojść natomiast w wyniku zaniedbań dietetycznych, kiedy pijemy za mało płynów, a także w niesprzyjających warunkach klimatycznych – wiatr, mróz, suche powietrze, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, wszystko to czynniki, których nasza skóra nie lubi, dlatego warto zadbać o jej wsparcie.

Krem z kwasem hialuronowym – jaki wybrać, aby ukoić przesuszoną skórę?

Chcesz przekonać się na własnej skórze, jakie efekty daje kwas hialuronowy? Mamy dla Ciebie preparat, który pokochasz od pierwszego zastosowania! Wypróbuj  HYALURO-SENSILIUM z linii Pharmaceris A – kwas hialuronowy w wodnym kremie do twarzy. Preparat został stworzony z myślą o osobach ze skórą wrażliwą, delikatną, skłonną do alergii i podrażnień. Przynosi ukojenie również wtedy, gdy z różnych powodów skóra jest przesuszona, odwodniona, traci jędrność i elastyczność. Wodny krem zawiera kwas hialuronowy, biozgodny z tym, znajdującym się w ludzkim organizmie, który nawilża skórę na wielu poziomach. Efekt dodatkowego nawilżenia, które utrzymuje się przez długi czas, zapewnia 3% substancja pro-glucoseZe o silnych właściwościach higroskopijnych, wiążąca wodę i zwiększająca poziom nawodnienia w warstwie rogowej naskórka. Zaawansowane prebiotyczne formuły Immuno-Prebiotic oraz Leukine-barrier odbudowują uszkodzoną barierę odpornościową skóry, łagodząc istniejące podrażnienia oraz aktywnie zapobiegając powstawaniu nowych. Stosowanie kremu sprawia, że skóra jest ukojona, nawilżona i bardziej odporna na szkodliwe czynniki.

Dobry krem to jeden z podstawowych preparatów, po które sięgamy na co dzień. Dlatego warto wybrać taki, którego bogaty skład pomoże jej pozostać w świetnej kondycji bez względu na wiek, porę roku czy wrodzoną nadwrażliwość.

Bibliografia:

  1. Czajkowska D. i wsp. Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie. Biotechnol Food Sci 2011, 75(2), 55-70.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj