Dowiedz się, kiedy warto udać się na przeszczep włosów u kobiet. Poznaj najważniejsze kwestie związane z zabiegiem i ciesz się znakomitym wyglądem.

Przeszczep włosów to zabieg nie tylko dla mężczyzn, coraz większą popularność zdobywa również wśród kobiet. Wypadające włosy mogą prowadzić do wielu bardzo nieestetycznych zmian, którym warto w odpowiedni sposób przeciwdziałać. Przeszczep w niektórych przypadkach jest jedynym rozwiązaniem i sposobem na odzyskanie świetnego wyglądu. Sprawdź, na czym polega transplantacja włosów u kobiet. Zobacz, jakie daje efekty i kiedy się na niego zdecydować!

Dlaczego kobietom wypadają włosy? – główne przyczyny

Wypadanie włosów od zawsze kojarzyło się w głównej mierze z dolegliwością mężczyzn. Problem ten dotyka również kobiety i dotyczy nawet co trzeciej. Łysienie u kobiet najczęściej wynika ze zmian hormonalnych, które mogą wynikać z ciąży, porodu, menopauzy, chorób tarczycy czy zespołu policystycznych jajników. W niektórych przypadkach łysienie u kobiet wynika również z cukrzycy, anemii czy zażywanych leków.

Zbadaj problem — wizyta u trychologa przed zabiegiem

Przed samym zabiegiem przeszczepu włosów, należy skierować się do specjalisty. Trycholog to lekarz specjalizujący się w problemach z włosami. Wizyta u lekarza pozwala na dokładne zbadanie problemu. W niektórych przypadkach może bowiem okazać się, że przeszczep włosów nie będzie koniecznością. Często wystarczy odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg transplantacji włosów jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym. Dzięki temu w trakcie przeszczepu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Sam przeszczep polega na pobraniu mieszków włosów z okolicy dawczej i wszczepieniu ich w obszar objęty łysieniem. Cały zabieg realizowany jest przy wykorzystaniu lasera i nadzorowany jest przez zespół lekarzy. Zabieg trwa do kilku godzin. Pierwsze efekty transplantacji można zauważyć już po 4-6 miesiącach, a końcowe po 9-12 miesiącach, gdy włosy już w pełni odrosną i można będzie cieszyć się gęstszą fryzurą.

Transplantacji włosów — przeciwwskazania do zabiegu

Przeszczep włosów u kobiet jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, ale warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Do najczęstszych z nich zalicza się:

  • choroby zakaźne skóry,
  • łysienie plackowate,
  • cukrzycę,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • nieuregulowane ciśnienie krwi.

Z uwagi na przeciwwskazania warto wcześniej przeprowadzić konsultację lekarską. Dobry trycholog w Warszawie zleci wykonanie odpowiednich badań i podejmie decyzję czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu przeszczepu.

Przeszczep włosów w Warszawie — jak wybrać dobrą klinikę?

Bardzo ważne dla uzyskania zadowalających efektów jest wybranie odpowiedniej kliniki. Warto sięgnąć po pomoc najlepszych specjalistów, aby wykonać przeszczep włosów u kobiet. Cena zabiegu w tym przypadku nie powinna mieć największego znaczenia. Bardzo ciekawą ofertę, przygotowaną dla Pań, posiada Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie. Klinika udostępnia na swojej stronie www.przeszczepywlosow.com wygodny formularz online do wyceny przeszczepu włosów.

Metoda przeszczepu

Bardzo ważna jest odpowiednia metoda przeszczepu. Obecnie najlepszym wyborem jest metoda FUE z wykorzystaniem robota ARTAS. Gwarantuje uzyskanie zamierzonych efektów oraz krótki czas rekonwalescencji. Dla wielu kobiet metoda ta będzie stanowiła najlepszy wybór i pozwoli uzyskać świetny wygląd.

Właściwi specjaliści

Uzyskanie zamierzonych efektów nie jest możliwe bez udziału wykwalifikowanych specjalistów. Nawet w przypadku korzystania z metody wykorzystującej robota, niezbędny będzie udział doświadczonych lekarzy, którzy pokierują całym procesem. Klinika Przeszczepu Włosów w Warszawie spełnia w tym zakresie wszystkie wymagania.