Balkon to doskonałe miejsce, w którym miło jest odpocząć po ciężkim dniu pracy. Z tego względu warto zadbać o jego aranżację, by jeszcze milej móc spędzać w nim czas. To miejsce możesz urządzić w dowolnym stylu jaki Ci się podoba. Dowiedz się co zrobić by Twój balkon wyglądał idealnie i by panował na nim przytulny klimat.

Leżak, hamak i inne meble

Relaks na balkonie kojarzy się przede wszystkim z wygodą, dlatego warto postawić na wygodne meble, które zapewnią Ci spokojny i komfortowy odpoczynek. Leżaki wykonane z drewna idealnie prezentują się z jasnymi dodatkami. Dodatkowo cechują się też wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Jeśli posiadasz większy balkon, to koniecznie zamontuj na nim hamak. Możesz się na nim swobodnie rozłożyć na przykład czytając książkę. Zapewnia on wygodę, a także ma wpływ na zdrowie. Więcej w razie deszczu możesz go łatwo zdemontować i przechować w domu. Stolik oraz krzesła na balkonie sprawdzają się jeśli zapraszasz do siebie gości. Wspólnie spędzone chwile i kawa na powietrzu to idealny relaks.

 

przytulny balkon jak go urzadzic 2

 

Różnorodne tekstylia

Kolorowe poduszki i plecione koce nie tylko sprawdzają się w salonie czy sypialni. Równie dobrze prezentują się na balkonie, zapewniając Ci jeszcze większy komfort odpoczynku. Za ich pomocą możesz w ciekawy sposób udekorować to miejsce, nadając mu charakteru. Warto jednak pamiętać, żeby przy doborze tego typu dodatków zachować kolorystyczny umiar. Najlepiej zestawiaj ze sobą 3-4 kolory, by nie zaburzyć całej aranżacji. Koce i pledy możesz rozścielić na meblach balkonowych, dzięki czemu będą one prezentowały się jeszcze przytulniej. Jeśli lubisz spędzać na wieczory na balkonie, to z pewnością te dodatki docenisz w chłodniejsze dni.

Ozdobne oświetlenie

Dzięki nim Twój balkon będzie prezentował się idealnie. Na barierce możesz zawiesić sznury kolorowych lub bezbarwnych lampek, które wieczorową porą wprowadzą w tym miejscu miły klimat. W ten sposób także doskonale rozświetlisz balkon. Równie dobrze wyglądają także lampiony, szczególnie jeśli Twoja przestrzeń urządzona jest s romantycznym stylu. Jeśli rozstawisz je w różnych miejscach stworzysz bardzo ciekawą iluminację świetlną.

przytulny balkon jak go urzadzic 3

Rośliny na balkonie

Kwiaty to punkt obowiązkowy w balkonowej stylizacji. Jeśli zależy Ci na praktycznym rozwiązaniu postaw na zielnik. Dzięki temu kolorowe sadzonki ozdobią miejsce, a dodatkowo zyskasz smakowite i zdrowe dodatki do swoich posiłków. Planujesz posadzić na balkonie rozmaite rośliny ozdobne? W tym przypadku koniecznie zapoznaj się z artykułem Jak pielęgnować rośliny balkonowe w trakcie lata?. Nawet jeśli posiadasz mały balkon, to nie musisz rezygnować z kolorowych kwiatów. Możesz kupić małe, wiszące doniczki i umieścić w nich rośliny. Będą one stanowić efektowny dodatek aranżacyjny.