Mróz, wiatr, gwałtowne zmiany temperatur, suche powietrze w pomieszczeniach spowodowane sezonem grzewczym… Nie bez powodu najtrudniejszym okresem dla skóry jest zima. Najmocniej odczuwają to osoby ze skórą suchą i wrażliwą, która wytwarza niewystarczającą warstwę ochronną i dlatego nie chroni dostatecznie skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Jedyną, naprawdę skuteczną metodą zapobiegania ich destrukcyjnemu wpływowi jest profesjonalna pielęgnacja o działaniu ochronnym i ultranawilżającym.

Jak zima wpływa na wygląd skóry?

Mróz. To właśnie on najsilniej wpływa na stan skóry zimą. Kiedy temperatura spada poniżej zera, już kilkuminutowe przebywanie na dworze odbija się na naszym wyglądzie. Dochodzi bowiem do zwężenia naczyń krwionośnych, zmniejsza się tempo przepływu krwi, w wyniku czego komórki skóry nie otrzymują odpowiedniej ilości składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Na domiar złego, w skrajnych przypadkach może dojść nawet do trwałego rozszerzenia naczynek krwionośnych i powstania stałej nadwrażliwości skóry. I to – niestety – nie wszystko. Niska wilgotność, gwałtowne zmiany temperatur, suche powietrze w pomieszczeniach, czyli dodatkowe czynniki wysuszające sprawiają, że w ciągu zaledwie kilku tygodni kondycja skóry, którą dotychczas oceniałyśmy na dobrą lub bardzo dobrą, staje się fatalna.

Specjalistyczna pielęgnacja TEOXANE polecana na zimę

Ratunkiem dla skóry dotkniętej licznymi czynnikami szkodliwymi jest specjalistyczna, ultranawilżająca pielęgnacja na bazie składników o udowodnionym działaniu rewitalizująco-naprawczym.

Marka TEOXANE w swoim portfolio posiada kosmetyk w pełni odpowiadający potrzebom wymagającej, suchej i wrażliwej skóry. Balsam DEEP REPAIR BALM to produkt, który łączy w sobie szczególnie pożądane cechy preparatu do stosowania w czasie ujemnych temperatur. Charakteryzuje się lekką, błyskawicznie wchłaniającą się konsystencją i przyjemnym zapachem, a efekty jego działania odczuwalne są już od pierwszej aplikacji.

Ratunek dla suchej skóry, czyli ultranawilżająca zimowa pielęgnacja TEOXANE

 

 

DEEP REPAIR BALM

100 zł|30 ml

BALSAM NAPRAWCZY S.O.S. błyskawicznie regeneruje i przywraca komfort skórze poddawanej zabiegom estetycznym lub podrażnionej przez czynniki atmosferyczne (słońce, wiatr, mróz).

SKŁADNIKI AKTYWNE:

  • RHA® – unikalna formuła kwasu hialuronowego TEOXANE
  • Lipopeptydy (z nasion słonecznika i awokado)
  • Arnika i nieśmiertelnik*
  • Alantoina

Zawarta w nim wysoka dawka RHA® – unikalnej formuły kwasu hialuronowego TEOXANE – przywraca miękkość i uczucie komfortu przesuszonej, podrażnionej skórze, błyskawicznie ją regeneruje i dogłębnie nawilża, pozostawiając na jej powierzchni niewyczuwalny film zapobiegający przesuszaniu. Balsam wzbogacono również o lipopeptydy aktywnie odbudowujące uszkodzony płaszcz ochronny naskórka oraz arnikę, nieśmiertelnik i alantoinę, które stymulują procesy regeneracji i odnowy oraz działają przeciwzapalnie i gojąco.

Zaufaj nauce: medyczna jakość

TEOXANE to szwajcarska marka specjalizująca się w wytwarzaniu kosmetyków i preparatów do zabiegów medycyny estetycznej. Produkty TEOXANE wyróżniają się składem i unikaną technologią produkcji w standardzie PREMIUM.

Sprawdź oferty specjalne na stronie https://teoxaneshop.pl/

 

* Ekstrakt z kocanki piaskowej