Podczas gdy większość trendów damskich krąży wokół mody retro, zwiastun jesiennej kolekcji Lee Jeans to ukłon w stronę estetyki lat 90. i nowoczesne ujęcie buntowniczego ducha tamtych lat.

W pierwszej odsłonie kolekcji Lee Jeans jesień-zima 2020 pojawiają się inspiracje z lat 70. i 90. Archiwalne fasony marki w nowym wydaniu przypadną do gustu wielu niepokornym buntowniczkom, outsiderkom i antybohaterkom, dla których denim jest jak druga skóra. Ta część kolekcji to przede wszystkim wybuchowa mieszanka surowych, charakternych wykończeń i grafik oraz subtelnych kobiecych krojów i kolorów w stylu retro.

lee fp20 1

Styl, który proponujemy w tej kolekcji, cechuje się indywidualizmem, nostalgią i nonkonformizmem. Idealnie wpisuje się w ducha czasów – to ubrania dla silnych kobiet i miejskich buntowniczek, które nigdy nie rezygnują z własnego stylu. Denim, jak zawsze, odgrywa w kolekcji główną rolę. Uwagę przyciągają przede wszystkim jeansy z wysoką talią i pomysłowe interpretacje fasonu Mom ze spranego denimu w jasnym kolorze. Są kwintesencją stylu lat 90. i nie mają sobie równych, gdy mowa o najmodniejszych trendach.

Główne bohaterki tej części kolekcji to popularne jeansy Carol w nowej odsłonie oraz szorty Thelma z wyższą talią i nieco szerszymi nogawkami w dolnej części. Wyżej umieszczone tylne kieszenie i zakrzywiony karczek dodały tym jasnym spranym spodniom modnego sznytu.

lee fp20 4

Dla miłośniczek wygody mamy elastyczne jeansy Mom w nowoczesnym młodzieżowym stylu i o luźniejszej sylwetce.

Kolekcja damska jest efektownym mariażem stylu dziewczęcego z niepokornym. Delikatne koszule w stylu preriowym ozdobione haftem angielskim oraz plisowane bluzki kuszą romantycznością i zalotnością, ale kontrapunktem dla nich są ubrania z denimu w surowym charakterze. Całość tworzy nieco nostalgiczny look podszyty buntowniczym duchem.

lee fp20 3

W kolejnej części kolekcji jesień-zima 2020 Lee Jeans również będzie czerpać buntowniczą energię i retro inspiracje ze swoich przepastnych archiwów, dodając damskim ubraniom z denimu niepowtarzalnego uroku.