Przebarwienia. Dotykają nas niezależnie od wieku, czy typu skóry. Ich pozbycie się wymaga czasu i naszego zaangażowania. Wizyta w gabinecie specjalisty, systematyczna, wycelowana w źródło problemu pielęgnacja domowa, szczególna troska o skórę, by nie powróciły… Jak skutecznie walczyć z przebarwieniami i hyperpigmentacją? Które metody i preparaty są najlepsze? Z pomocą przychodzi marka mesoestetic®- światowy lider w zabiegach depigmentacyjnych.

Gdy poziom melaniny zwiększa się w anormalny sposób, a dystrybucja jej nadprodukcji nie jest jednakowo rozłożona na powierzchni skóry, w miejscach nagromadzenia tworzą się nieestetyczne plamy nazywane hyperpigmentacją. Na ich powstawanie wpływ mają zarówno czynniki, które możemy kontrolować (ekspozycja na słońce), jak i te, nad którymi nie możemy zapanować – proces starzenia, zmiany hormonalne, czy uwarunkowania genetyczne. Od ponad 30 lat marka mesoestetic® poszukuje najlepszych rozwiązań dla osób, które chcą pozbyć się przebarwień. Tymi, które uznaje się za topowe w swojej kategorii są zabiegi cosmelan®, dermamelan® i pielęgnacja domowa melan tran3x. Poznajcie je bliżej.

Zabieg cosmelan®: usuwanie najbardziej odpornych na inne kuracje przebarwień

cosmelan® to ceniona przez ekspertów i osoby dotknięte problem przebarwień profesjonalna metoda depigmentacji, która działa na wszystkie rodzaje przebarwień pochodzenia melanicznego (czyli takie, które powstają w wyniku nadprodukcji melaniny), pogłębiających się w wyniku ekspozycji na słońce i zapobiega pojawianiu się nowych.

cosmelan® składa się z czterech etapów. Pierwszym jest intensywna depigmentacja w gabinecie, natomiast kolejnymi skrupulatna, uporządkowana pielęgnacja domowa.

Maksymalne efekty trwającej około 6. miesięcy terapii (czas różni się w zależności od przypadku) uzyskujemy dzięki unikalnemu, podwójnemu mechanizmowi działania – korygującemu oraz regulującemu. cosmelan® to bowiem nie tylko skuteczne usuwanie przebarwień, ale również zintensyfikowane działanie na źródło problemu poprzez regulację nadprodukcji melaniny, które zapobiega powstawaniu się nowych plam pigmentacyjnych.

Metoda należy do najskuteczniejszych (działa nawet na trudne do usunięcia zmiany), najbezpieczniejszych i najchętniej wybieranych w swojej kategorii – jej stosowanie nie jest bolesne, a rezultaty widoczne są już od pierwszego tygodnia kuracji.

Redukcja przebarwień z mesoestetic®. Jak skutecznie walczyć z problemem hyperpigmentacji skóry?

Zabieg dermamelan®: nieinwazyjna metoda walki z przebarwieniami

dermamelan® jest profesjonalną terapią depigmentacyjną, stopniowo i skutecznie eliminującą przebarwienia. Działa dwutorowo – bezpośrednio na melaninę nagromadzoną w wierzchnich warstwach skóry, a także na przyczyny powstawania przebarwień.

Terapia składa się z sesji zabiegowej w gabinecie oraz 4-miesięcznej, kompleksowej kuracji domowej. W gabinecie na twarz nałożone zostają dwie maski o intensywnym działaniu depigmentacyjnym. Następnie, w domowym zaciszu, aplikujemy kosmeceutyki uzupełniające zabieg wykonany przez specjalistę.

dermamelan® to nieinwazyjna metoda walki z przebarwieniami, której stosowanie nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Wymaga jedynie systematyczności i regularnego stosowania fotoprotekcji – efekt będzie pełny, trwały i z pewnością spełni oczekiwania osoby stosującej terapię.

Redukcja przebarwień z mesoestetic®. Jak skutecznie walczyć z problemem hyperpigmentacji skóry?

Pielęgnacja melan tran3x: usuwanie przebarwień w domowym zaciszu

melan tran3x to najlepsze uzupełnienie dla profesjonalnych zabiegów dermamelan® i  cosmelan®. Ten domowy zabieg depigmentacji składa się z dwóch synergicznych produktów: koncentratu i żelu-kremu o udowodnionej skuteczności. Formuły bogate są w składniki aktywne, a ich kluczowym składnikiem jest kwas traneksamowy.

Serum melan tran3x concentrate działa na nadmierną pigmentację naskórka i widocznie rozjaśnia ciemne przebarwienia. Krem depigmentujący w postaci żelu melan tran3x gel cream stopniowo niweluje niedoskonałości i przebarwienia, ujednolica koloryt skóry, czyniąc ją gładszą i bardziej promienną.

Redukcja przebarwień z mesoestetic®. Jak skutecznie walczyć z problemem hyperpigmentacji skóry?

Niezależnie od pory roku i wybranej metody leczenia, osoby ze skłonnością do powstawania przebarwień powinny nieprzerwanie stosować ochronę SPF. Potrzeby ich skóry zaspokoi gama mesoprotech®, która zapewnia pełną ochronę przed różnymi rodzajami promieniowania. Zastosowane w niej tekstury i składniki aktywne dostosowane są do każdego typu skóry, a zawarty w nich collagen pro-47 o działaniu anti-ageing poprawia jej elastyczność i sprężystość.

Więcej na: https://www.mesoestetic.pl/plamy-pigmentacyjne-i-przebarwienia