Im robi się cieplej, tym chętniej wychodzimy na dwór. Własny ogródek pozwala na urządzenie kącika, w którym będziemy się opalać, czytać książki, ucinać krótkie drzemki i spożywać posiłki. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w Twoim wiosenno-letnim ogródku!

Pora na obiad – zestaw meblowy w ogrodzie

Wypoczynek na świeżym powietrzu nie byłby możliwy ani przyjemny, gdyby nie wiązał się ze spożywaniem posiłków, zwłaszcza w miłym towarzystwie rodziny bądź znajomych. W sezonie grillowym urządzanie grill party na własnym terenie to nie lada gratka. Nie musimy uzależniać się od kapryśnej pogody ani martwić przyziemnymi rzeczami typu toaleta lub przyjazd kuriera, który ma przyjechać tego dnia z ważną paczką.

Biesiadowanie na świeżym powietrzu jest możliwe dzięki wygodnym meblom ogrodowym. Wykonane z trwałego i odpornego na zmienne warunki pogodowe materiału posłużą Ci przez wiele sezonów. W nocy lub przy brzydkiej pogodzie ochronisz je dzięki szczelnym pokrowcom. W czasie upalnego dnia, by nie nagrzały się od słońca – lub aby były miększe, jeśli zostały wykonane z twardego materiału – zastosujesz na nich miękkie poduchy.

Do stołu warto dobrać elementy wpływające na wygodne i bezpieczne korzystanie z zastawy. Są to np. obciążniki do obrusu, dzięki którym obrus nie będzie się przesuwał pod wpływem wiatru. Można też rozważyć korzystanie z eleganckiej nowoczesnej ceraty z ładnym wzorem.

relaks w ogrodzie wiosna i latem2

Wypoczynek w ogrodzie – kiedy chcesz poleżeć

Do ogrodu idziemy nie tylko po to, by w nim pracować lub grillować. Czasem ma się ochotę usiąść lub położyć i podziwiać to, co na co dzień pielęgnujemy. Ot, po prostu delektować się pięknem kwiatów, dźwiękami przyrody, śpiewem ptaków i ciepłem słońca.

By wypoczywanie w ogrodzie odniosło pozytywny skutek, musimy wybrać naprawdę wygodne meble. Koc rozłożony na trawie na pewno jest rozwiązaniem tańszym, ale ziemia nie jest równa i będziemy odczuwać wszystkie nieregularności, poza tym trawa się zgniecie, a jeśli wcześniej padało, koc się zmoczy, a my zmarzniemy.

Znacznie lepsze będzie skorzystanie z mebli przeznaczonych do relaksu i skonstruowanych tak, by odpoczywało nam się na nich jak najlepiej. Są to fotele podwieszane, hamaki, leżaki, leżanki. Twarde możemy doposażyć w poduchy do mebli ogrodowych. Miękkie będą idealne.

relaks w ogrodzie wiosna i latem3

Sport na świeżym powietrzu – trawnik w ogrodzie

Jeśli nie pozostawiłeś w ogrodzie wolnej przestrzeni, na której występuje wyłącznie trawa, być może powinieneś pomyśleć o lekkiej reorganizacji. Jeśli zakładanie ogrodu dopiero przed Tobą – doskonale.

Choć w ogrodzie to rabaty i dekoracje typu skalniak, oczko wodne czy fontanna robią największą furorę, wiosną nieporównywalnie bardziej skorzystasz na posiadaniu czystego trawnika. To właśnie tam wyjdziesz, by się pogimnastykować, pograć w dziećmi w piłkę lub przeprowadzić turniej piłki siatkowej ze znajomymi.

Trawnik pozwoli Ci także ograniczyć spacery z psem. Na zewnątrz będzie wychodzili, by załatwił potrzeby fizjologiczne, w ogrodzie zaś urządzicie sobie miejsce zabaw. Tu możesz rzucać mu patyki i uczyć reagowania na komendy. Jeśli skojarzy trawnik z zabawą i własnym terenem, nie będzie czuł potrzeby oznaczania go.