Reserved SS 2015 to ukłon w stronę niebanalnych krojów i wzornictwa lat 70 i 80. Projektanci Reserved zadbali, by nie zabrakło tu ani eleganckich i oszczędnych stylizacji (zamkniętych w liniach New Romantic i Black & White), ani nieco krzykliwego, młodzieżowo szalonego stylu słonecznego Los Angeles z przełomu lat 80 i 90 (linia Unreal Sunset). Zobacz, co przygotowała marka Reserved na wiosnę i lato 2015!

Black & White

Pierwsza linia w kolekcji Reserved SS 2015 opiera się na prostej, ponadczasowej, czarno-białej palecie. Proste marynarki, dżersej i klasyczne kroje bluzek sprawiają, że ubrania linii Black & White mogą być łączone zarówno ze sobą, jak i z dowolnymi ubraniami. Sprawdzone fasony, pozbawione ozdobników i dekoracji będą świetną ramą, bazą dla najbardziej wyszukanych stylizacji, bądź tych zupełnie codziennych. Minimalistyczną koncepcję linii przełamano obecnością tkanin w szerokie pasy i skórzanych akcentów, które dodają linii nieco wyrazistości i elegancji.

New Romantic

Druga linia kolekcji Reserved SS 2015 to z kolei dawka elegancji, lekkości i bezpretensjonalności, z dużym naciskiem na detale. Celem linii Reserved New Romantic jest kuszenie i uwodzenie – w dobrym smaku i w subtelny, niewulgarny sposób. Geometryczne, surowe wycięcia odsłaniają ciało, które w tych kreacjach jest ozdobą samo w sobie. Gładkie tkaniny i minimalistyczne fasony, spódnice kroju 'A’ za kolano i krótki golfy to również nawiązania do lat 70.

Ponieważ nowoczesna romantyczka nie lubi nudy, projektanci Reserved uzupełnili ofertę linii New Romantic o ubrania w drobne geometryczne wzory i arabeski – dzięki temu panie noszące stylizacje z tej linii emanują siłą i wyrazistością, a jednocześnie spokojem, subtelnością i delikatnością.

Unreal Sunset

Unreal Sunset to ostatnia linia kolekcji Reserved SS 2015. Jeśli byłaś fanką „Beverly Hills 90210”, z pewnością jest to linia dla Ciebie! Unreal Sunset doskonale odzwierciedla klimat słonecznej Kalifornii przełomu lat 80 i 90. Marmurkowe dżinsy, bawełniane topy i pastelowa paleta wypełnią latem nasze ulice, przywodząc ze sobą nostalgiczną tęsknotę za epoką gumy balonowej i kaset magnetofonowych.

W linii nie brakuje nawiązań sportowych i kontrolowanego kiczu. Koszykarskie koszulki, spodnie z wysokim stanem i bluzki odsłaniające talię z pewnością niejednej z nas przypomną dawne czasy, niegdyś podziwiane, dziś – nieco prześmiewane, choć z pewnością urocze. Odcień barbie róż i kiczowate nadruki w palemki posłużyły za inspirację dla projektantów Reserved, a kolorowy miszmasz linii Unreal Sunset bez wątpienia sprawdzi się jako wygodna i luźna wakacyjna kolekcja!

Zdjęcia: Mateusz Stankiewicz | Af Photo
Stylizacja: Karin Smeds | Link Details
Makeup: Wilson | Warsaw Creatives
Fryzury: Michał Bielecki | Warsaw Creatives 
Modelka: Josephine Skriver | Society Management
Produkcja sesji: Warsaw Creatives