Reserved tego lata celebruje powrót mody z lat 70. Projektanci marki w Kolekcji Street Fashion serwują najbardziej charakterystyczne stylizacje lat siedemdziesiątych w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Przede wszystkim wracają dawne fasony: szerokie spodnie “szwedy”, niebanalne garnitury, kobiece sukienki, lekkie koszulowe bluzki noszone do spódnic o fasonie “A”.

Nie brakuje też typowych akcesoriów, są torby z frędzlami, kapelusze z szerokim rondem. Wszystko w wyrazistej kolorystyce, która bazuje na łączeniu bieli, granatu i czerni z dodatkiem makowej czerwieni.

Mocne barwy komplementują spokojne beże, ecru i brązy. Tkaniny są głównie matowe i naturalne. Za ornament służą desenie, również charakterystyczne dla dekady ’70: arabeski, drobne geometryczne rzuciki, cienkie czarno-białe paski.

Klimat retro został sprytnie przełamany cytatami z innych epok. Pojawia się np. spodnium i ołówkowe spódnice rodem z lat 80, czy detal w postaci bardzo cienkich ramiączek oraz bluzki odsłaniające brzuch typowe dla lat 90.

Skutkiem tej udanej żonglerki modowymi cytatami jest zupełnie nowa, jakość i oryginalny styl.

Kobieta, która wybiera kolekcję Street Fashion staje się seksowna, choć wciąż pozostaje grzecznie zapięta pod szyję i ukryta w przylegającym golfie. Wprowadzenie takich kontrastów jest zawsze dobrym punktem wyjścia do odświeżenia garderoby. Dlatego tego lata stylistyczna odmiana z Reserved będzie łatwa jak nigdy dotąd.

Za inspirację do stworzenia nowego looku mogą posłużyć stylizacje Jerry Hall, Lizzy Jagger i Georgii – May Jagger, słynnych modelek, które w tym sezonie promują kolekcję marki.

Mimo różnic wieku i upodobań, na każdej z nich ubrania Reserved Street Fashion wygląda świetnie. Jak widać w obrębie jednej pojedynczej kolekcji można stworzyć nie jeden indywidualny look, każdy inny i każdy atrakcyjny.

reserved street fashion ss 2015 informacja prasowa lookbook 2

LOKALIZACJA: Los Angeles
MODELKI: Georgia May Jagger, Lizzy Jagger, Jerry Hall | Tess 
FOTOGRAF: Mateusz Stankiewicz | Afphoto
STYLISTKA: Karin Smeds | Link Details
MAKE-UP: Wilson | Warsaw Creatives
STYLISTA FRYZUR: Daniel Martin | D+V
PRODUKCJA: Warsaw Creatives