Raz na zawsze obalamy mit, iż nie powinno się wykonywać peelingów kwasami latem. Dobrze dobrany kwas i odpowiednia pielęgnacja wystarczą, aby peeling chemiczny w okresie wakacyjnym przyniósł nam same dobrodziejstwa – sprawdźcie, które kwasy są najlepsze na lato!

Peeling kwasami w lato – czy coś mi grozi?

W zależności od kondycji skóry, jej schorzeń, chorób, ale także od pory roku doświadczona kosmetyczka zawsze dobiera kwas indywidualnie do potrzeb klienta. W zabiegach kosmetycznych korzystamy z kilkunastu typów kwasów z grupy AHA, BHA, LHA czy PHA. Pełen podział kwasów kosmetycznych według MJ – Magdaleny Jaglarz – znajdziemy na stronie kosmetyczki z bielska. Peelingi chemiczne latem muszą być wykonywane szczególnie ostrożnie z uwzględnieniem tych kwasów, które nie wykazują działania fotouczulającego. Zbyt duże stężenie, niestosowanie filtrów SPF bądź nieodpowiednio dobrany kwas na letni peeling może wywołać bardzo mocne podrażnienia czy zaczerwienienia.

Jakie kwasy są bezpieczne w lato

Najlepszym rozwiązaniem w okresie wakacyjnym jest dobór takich kwasów, które nie mają działania fotouczulającego, nie wywołują widocznego złuszczania oraz dają dobre efekty nawet w niskich stężeniach. Pani Magdalena Jaglarz, kosmetyczka z Bielska-Białej w trakcie wieloletniego doświadczenia w kuracjach kwasami stworzyła swoją listę kwasów polecanych na lato http://magdalenajaglarz.pl/blog/zabiegi-gabinetowe/kwasy-na-lato/. Nasza ekspertka dodaje, iż w okresie wakacyjnym należy szczególnie  dbać o skórę po peelingu chemicznym: „Silne słońce, które oddziałuje na nas nie tylko na dworze, ale również przez szyby czy odzież, może dodatkowo podrażnić uwrażliwioną po zabiegu skórę. Dlatego należy pamiętać o szczególnej ochronie i pielęgnacji: kremy z filtrem UV to mus nawet przy użyciu kwasów z mojej „letniej listy”. Po peelingach chemicznych stosujmy produkty o działaniu nawilżającym i kojącym – najlepiej, aby zawierały d-pantenol, kolagen czy aloes.”

Jakich efektów możemy oczekiwać po kuracji kwasami?

Peelingi są idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają sposobu na intensywną regenerację skóry, nawilżenie, spłycenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu, usunięcie blizn i rozstępów czy na zwalczenie trądziku. Lato to okres, w którym w sposób szczególny musimy chronić i regenerować naszą skórę. Upalne dni pełne słońca niosą zagrożenie dla gospodarki hydrolipidowej. Niestosowanie filtrów SPF może uszkodzić DNA komórek skóry, spowodować nadmierne rogowacenie, pojawienie się przebarwień i zmarszczek.

Nasz ekspert, Magdalena Jaglarz, zwraca szczególną uwagę, iż kwasy w lato to nie tylko opcja na dbanie o cerę przed urlopem, ale także idealne rozwiązanie na regenerację po nadmiernej ekspozycji na słońce – podrażniona, poparzona skóra wymaga intensywnej odbudowy od jej głębokich warstw aż po naskórek. Peeling chemiczny wykonany z należytą ostrożnością sprawi, że skóra odzyska swój naturalny blask, piękno i jędrność.