Strona głównaŻycieRodzaje sprzętu rehabilitacyjnego

  Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego

  W wielu schorzeniach samo leczenie nie wystarcza. Po jego zakończeniu niezbędna jest profesjonalna rehabilitacja, która nie byłaby możliwa bez odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego.

  Producent sprzętu rehabilitacyjnego jest w stanie zapewnić każdy rodzaj urządzenia, gwarantując z jednej strony jego nienaganne funkcjonowanie, z drugiej natomiast dołączając instrukcję obsługi w celu zabezpieczenia sprzętu przed mechanicznym, nieumyślnym uszkodzeniem.

  Co może znaleźć się w ofercie producenta sprzętu rehabilitacyjnego?

  Obejmuje ona zarówno sprzęt przeznaczony do ćwiczeń w domu pacjenta, jak i urządzenia będące wyposażeniem sal rehabilitacyjnych. Do najpopularniejszych urządzeń należą przede wszystkim stoły rehabilitacyjne, stoły do masażu, fotele rehabilitacyjne czy chociażby stoły do pionizacji.

  Stoły rehabilitacyjne i stoły do masażu

  1 stoly rehabilitacyjneZarówno stoły rehabilitacyjne, jak i stoły do masażu mogą być elektryczne, ręczne bądź hydrauliczne. W zależności od modelu i standardu wyposażenia mają wariant podstawowy lub rozszerzony. Wśród elementów regulowanych najczęściej występuje leżysko, podnóżek i zagłówek. Stoły są przeznaczone do wykorzystania w szpitalach, salonach masażu, sanatoriach czy centrach medycznych.

  Fotele rehabilitacyjne

  Wyróżniają się niezwykle prostym sposobem obsługi. Służą do rehabilitacji stawu kolanowego, stawu barkowego oraz kończyn dolnych i górnych. Każdy model został wyposażony w pasy do stabilizacji, regulowane siedziska oraz dwie głowice.

  Stoły do pionizacji

  Stół rehabilitacyjny do pionizacji jest przeznaczony do leczenia osób po ciężkich urazach, kontuzjach czy różnego rodzaju wypadkach. Z uwagi na specyficzny charakter posiada w standardzie urządzenie stabilizujące głowę. Na konkretne życzenie może być dostosowany do wzrostu pacjenta i dodatkowo wyposażony w urządzenia stabilizujące biodra i staw skokowy. Stół można swobodnie przemieszczać za pomocą kół.

  Niezależnie od rodzaju sprzętu, jego przeznaczenia czy sposobu używania producent sprzętu rehabilitacyjnego gwarantuje jego najlepszą jakość z jednej strony, z drugiej natomiast jest w stanie zapewnić wszelkiego rodzaju udoskonalenia w przypadku zamówień indywidualnych.

  Niektóre urządzenia mają bowiem standardowe wyposażenie, w innych natomiast – tam, gdzie istnieje taka możliwość – producent zadba o dodatkowe elementy według indywidualnych potrzeb pacjenta. Każdy produkt jest wykonany niezwykle starannie, a co za tym idzie producent sprzętu rehabilitacyjnego troszczy się o jakość wszystkich jego detali.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,925ObserwującyObserwuj