Choć może wydawać się to dziwne, perfumy – zupełnie jak ludzie, posiadają swoją osobowość. Każdy zapach ma inny, niepowtarzalny charakter. Z tego względu różne kompozycje znajdują zwolenników w różnych środowiskach. Za ich pomocą łatwo można także podkreślić własną osobowość. Zobacz, w jaki sposób to zrobić!

Pierwszy typ osobowości – rozważna i romantyczna

Często zwana po prostu… kobiecą, choć posiada bardziej naturę młodego dziewczęcia, zachwyconego codziennością i bujającego w obłokach. To osoba lubująca się w pastelowych barwach, ubierająca się w zwiewne koronki i pozwalająca, by to wiatr czesał jej włosy. Jeśli należysz do tej grupy kobiet, z pewnością posiadasz niezliczone ilości romantycznych historii na półce z książkami i jesteś pozytywnie nastawiona do rzeczywistości. Masz wiele przyjaciółek, którym możesz zwierzyć się ze wszystkiego a i one darzą Cię ogromnym zaufaniem. Twoje życie zdaje się być lekkie i usłane różami. Dlatego z powodzeniem możesz sięgać po takie właśnie perfumy – które jeszcze bardziej uniosą Cię ponad ziemię. Kwiatowe kompozycje z delikatnymi, słodkimi nutami pralinek i wanilii dopełnią Twoją własną bajkę.

3romantyczka czy chlopczyca sprawdz jakich perfum powinnas uzywac zaleznie od twojej osobowosci

Drugi typ osobowości – zadziorna złośnica

W dzieciństwie biła się z bratem o to, które z nich pojedzie do szkoły na deskorolce, a w liceum dalej zdzierała kolana próbując pokonać rekord szybkości na rowerze. Jej znakiem rozpoznawczym są wytarte jeansy i markowe trampki. Włosy chowa pod noszoną tył na przód czapką z daszkiem i nie boi się głośno wyrażać swojego odmiennego zdania. Tym chłopczycy, która może być dumna z tego, że zawsze dopnie swego i wie, czego chce od życia. Silna, niezależna i pełna niepożytej energii. Perfumy są dla niej miłym dodatkiem do codzienności, nie mogą jednak przeszkadzać i zwracać na siebie zbytniej uwagi. Jeśli odnajdujesz się w tym opisie, sięgaj po zapachy cytrusowe oraz te o zielonych nutach. Skoszona trawa, mięta czy bergamotka sprawią, że będziesz czuła się w swoim żywiole.

Trzeci typ osobowości – prawdziwy rekin finansowy

Pnie się po szczeblach kariery jakby to ona je zbudowała. Osiąga sukcesy w pracy i w życiu prywatnym bez najmniejszego wysiłku, a kiedy trzeba szybko podjąć trudną decyzję to właśnie do niej należy kierować swoje kroki. Z pozoru wyniosła i oziębła, nie pozwala sobie na sentymenty, które mogłyby zagrozić jej pozycji. Elegancka w każdym calu i przygotowana na każdą okazję. Dla takich jak ona stworzone są perfumy szyprowe oraz korzenne. Nieco ciężkie i intensywne, a zarazem ciepłe w zapachu i onieśmielające. Jeśli identyfikujesz się z kobietą biznesu, wybieraj kompozycje zawierające wetywerię, nuty orientalne i korzenne.

1romantyczka czy chlopczyca sprawdz jakich perfum powinnas uzywac zaleznie od twojej osobowosci

Kobieta zmienną jest, takie powinny też być jej perfumy

Rzadko kiedy osobowość daje się wcisnąć w sztywne ramy. Jeśli więc odnajdujesz się zarówno w roli powabnej kobietki, jak i zdeterminowanej chłopczycy, nie od razu dane Ci będzie wybrać zapach, który pasować będzie na każdą okazję. Możesz jednak próbować wśród marek, które słyną właśnie z tego, że w swoich kolekcjach godzą i łączą wiele typów osobowości. Perfumy Kenzo na przykład cechują się jednocześnie dzikością i elegancją, dzięki czemu są uwielbiane przez kobiety na całym świecie.