Każda z tytułowych drogerii reklamuje siebie jako ta najtańsza. Rossmann, Super-Pharm oraz Hebe może pochwalić się bogatą ofertą kosmetyków, artykułów do stylizacji i pielęgnacji, produktów dla dzieci oraz innymi akcesoriami. W poniższym artykule porównujemy te 3 popularne drogerie oraz odpowiadamy na pytanie która jest najtańsza.

Rossmann – opis drogerii

Rossmann jest niewątpliwie najbardziej znaną drogerią w Polsce. Do tej pory w naszym kraju otworzonych zostało ponad 1000 sklepów tej marki. Założycielem firmy jest Dirk Rossmann, który pierwszy salon otworzył w roku 1990. Dirk zakładał, że tego dnia jego utarg będzie wynosił 2-3 tysiące marek, jednakże był on w wielkim błędzie – pod koniec dnia w kasie było 20 tysięcy marek. W niecałe dwa lata Rossmann miał już ponad 100 sklepów we wschodnich Niemczech. Po tak wielkim krajowym sukcesie Dirk zainteresował się Polską. Niemiec zdecydował się na otwarcie pierwszego salonu w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Drogeria Rossmann liczy obecnie ponad 1000 salonów w Polsce.

Dirk Rossmann w ciągu kilku kolejnych lat planuje otworzyć następne 600 salonów w naszym kraju, tym samym dominując rynek kosmetyczny w Polsce.

Super-Pharm – o drogerii

Pomysłodawcą oraz twórcą Super-Pharm był kanadyjski farmaceuta Murray Koffler. W latach sześćdziesiątych otworzył on pierwszy tak zwany „drugstore”, który był połączeniem drogerii, apteki oraz perfumerii. Pomysł z początku wydawał się bardzo ryzykowny, jednakże po czasie odniósł on ogromny sukces. Pierwszy salon Super-Pharm powstał w Polsce w 2001 roku w Warszawie. Obecnie ta drogeria działa we wszystkich dużych polskich miastach.

Hebe – opis drogerii

Hebe działa w Polsce zaledwie od kilku lat, jednakże prezentuje się bardzo dobrze na tle konkurencji. Sieć jest częścią grupy Jeronimo Martins, która jest właścicielem dyskontu Biedronka. Drogeria oferuje swoim klientom wyselekcjonowany i zróżnicowany asortyment. W Hebe znaleźć można produkty, które mają zadbać nie tylko o piękno kobiet, ale także o ich samopoczucie – tak, by czuły się zdrowe i atrakcyjne. Pomimo krótkiej obecności na polskim rynku, w porównaniu do wcześniej opisywanych drogerii, Hebe cieszy się bardzo dużą popularnością oraz uznaniem wśród klientów.

Podsumowanie – która drogeria jest najtańsza?

Oferty wszystkich drogerii są do siebie bardzo podobne. To, który sklep jest tańszy zależne jest przede wszystkim od tego, czego aktualnie szukamy i czego potrzebujemy. Rossmann z pewnością prowadzi najciekawszą promocję noszącą tytuł Rossnę!, dzięki której można uzyskać 10% rabat na produkty dla dzieci i mam. Kolejną zaletą Rossmanna jest program lojalnościowy. Przy pomocy aplikacji generujemy swoją kartę, którą następnie podczas zakupów skanujemy przy kasie. Regularnie kupując w drogerii przyznawane są nam rabaty na produkty, które mogą nas zainteresować (sprawdź gazetki promocyjne Rossmann). Drogerie Hebe oraz Super-Pharm regularnie oferują swoim klientom okresowe promocje, podczas których można zakupić ulubione kosmetyki oraz perfumy w bardzo dobrych cenach.