Naturalne kosmetyki do włosów już od dłuższego czasu podbijają domowe kosmetyczki. Chętnie sięgamy po kosmetyki bez chemii, o prostym składzie i sprawdzonej recepturze. Sprawdziliśmy, jakie zalety mają szampony do włosów pochodzące z Rosji.

Dlaczego rosyjskie szampony do włosów są wyjątkowe?

Pod lupę wzięliśmy szampony z oferty Goodies.pl, sklepu zajmującego się sprzedażą kosmetyków naturalnych. A naturalność to główna zaleta rosyjskich kosmetyków i sekret ich skuteczności.

Rosja to ogromny kraj, w większości dziki i ekologicznie czysty. To doskonałe warunki do zbioru ziół całkowicie naturalnych – a syberyjskie pustkowia są przepełnione rozmaitymi roślinami unikatowymi dla tego rejonu. Nic więc dziwnego, że Rosjanki przez dziesiątki lat sprawdzały działanie różnych naparów i tworzyły receptury na zdrowe i skuteczne kosmetyki. Teraz producenci sięgają po te babcine receptury i na nowo odsłaniają przed światem sekrety rosyjskich ziół…

Nie kupuj w ciemno – wybieraj najlepszych

Nie każdy kosmetyk z napisem eko jest naturalny – producenci dodają etykietkę „naturalny” licząc na to, że klient nie będzie w stanie sprawdzić faktycznego składu produktu. Aby uniknąć zawodu, warto kupić szampon do włosów od pewnego producenta. Na rynku prym wiedzie 5 marek:

Bania Agafii – z oferty tej marki polecić należy te do stosowania w saunie, oraz preparaty antycellulitowe i wspomagające odchudzanie.Planeta Organica – jedna z największych marek oferujących produkty naturalne. Planeta Organica dba o najwyższą jakość swoich produktów – za każdym kosmetykiem stoi cały szereg certyfikatów i badań poszczególnych składników.
Love2Mix Organic – wolne od chemii balsamy, kremy i maseczki; firma stawia na odczucia przy stosowaniu, dlatego bawi się konsystencjami kosmetyków, ich zapachami i kolorem.
Natura Siberica – marka, która najgłębiej sięga w syberyjskie pustkowia i przygotowuje kosmetyki w oparciu o najstarsze receptury. Rosyjskie szampony do włosów z oferty Natura Siberica mają w sobie mnóstwo składników odżywczych. Tak o szamponie do włosów farbowanych Natura Siberica pisze blogerka Ewelina K. z bloga Secret Addiction:

Uwaga na naprawdę silne nawilżenie. Myślę, że idealnie sprawdzi się świeżo po farbowaniu jako zbawienie dla przesuszonych włosów. […] Raz na jakiś czas (np. raz na tydzień) lub świeżo po farbowaniu jak najbardziej warto po niego sięgnąć.

Więcej informacji o rosyjskich szamponach na blogu Goodies.pl.