Gorąca, pyszna herbata lub pobudzająca kawa to nieodłączne elementy jesiennej codzienności. Niezależnie od tego czy pracujesz, wędrujesz lub spędzasz czas ze znajomymi możesz przygotować sobie napój, który umili Twój dzień. Jaki jest najlepszy sposób, by rozgrzać się w jesienne dni?

Termos dla wymagających

Jesień sprawia, że nasz organizm narażony jest na wychłodzenie. Najważniejszy o tej porze roku jest odpowiednio dopasowany ubiór. Warto zadbać o ciepłą czapkę, szalik, sweter, rękawiczki, długie spodnie i wygodne buty. Wybierając się na jesienne spacery czy wycieczki warto wcześniej przygotować coś ciepłego do picia by móc się później rozgrzać. Sprawdzonym sposobem na komfortowe przetrzymywanie wcześniej przygotowanych napojów jest termos.

W przypadku termosów istotną rolę odgrywają pojemność i czas utrzymania temperatury nalanego tam wywaru. Termos „Coco” zbudowany jest ze stali szlachetnej z podwójnymi ściankami, którą dopełnia szczelny zakręcany korek. Jest odporny na wstrząsy dzięki czemu idealnie nadaje się do podróży.

Stylowy dzbanek

Jesień sprzyja również długim rozmowom przy filiżance kawy lub herbaty. Zdarza się, że rozkładamy koc na trawie lub na drewnianej ławce, wyjmujemy ciasteczka i delektujemy się atmosferą właśnie na dworze. Miło jest spędzić tak czas ze znajomymi pijąc wcześniej przygotowaną gorącą herbatę lub kawę.
Dla ceniących wyjątkowej jakości estetykę dobrym rozwiązaniem jest dzbanek-termos marki Leifheit. Elegancki design jest efektem zastosowania matowej powierzchni pokrywającej próżniowy szklany wkład z podwójnym ściankami. Producent oferuje różne kolory tego produktu – od satynowej-bieli, przez satynowy-granat, czarny-satyn aż po fiolet. Dzbanek pozwala przechować litr herbaty lub kawy dzięki czemu po jednym uzupełnieniu można rozlać około 8 filiżanek.

Przenośny kubek termiczny

Z powodu pośpiechu zdarza się, że nie zdążymy wypić porannej kawy lub herbaty. Dobrym pomysłem jest przygotowanie sobie ciepłego napoju na wynos. Wsypujemy, zalewamy i parzymy, zakręcamy i gotowe. Przygotować i przechować wywar w ten sposób pozwala kubek termiczny.

Dzięki niemu gorące i zimne napoje utrzymają swoją temperaturę. Jest to praktyczne rozwiązanie do domu, biura lub w drodze. Przesuwane zamknięcie w pokrywce umożliwia picie bez kapania i bez rozlewania. Konstrukcja kubka pozwala na wpasowanie go do uniwersalnego uchwytu na napoje w samochodzie. Zbudowany jest ze stali szlachetnej, którą dopełnia kolorowe wykończenie podkreślające estetykę pojemnika. Dostosowany jest do użycia przez osoby zarówno prawo jak i lewo ręczne. Kubek pomieści 0,5l herbaty lub kawy.

Co wlać do środka?

Niezależnie od tego czy potrzebujesz dużego termosu, stylowego dzbanka czy kompaktowego kubka warto pomyśleć jakie napoje można zaparzyć. Może to być herbata – np. biała, zielona lub czerwona. Gama dostępnych herbat jest ogromna a każda z nich ma inny smak i właściwości. W kwestii kawy różnorodność również jest spora. Warto pomyśleć już teraz jaki rodzaj herbaty lub kawy można zaparzyć w termosie, dzbanku lub kubku termicznym.

www.leifheitsklep.pl