Oprócz górskiego krajobrazu, wspaniałej i dzikiej przyrody Rumunia ma do zaoferowania turystom mnóstwo ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Będac w tym kraju warto odwiedzić przede wszystkim takie miasta jak Braszów, Sighisoarę oraz Bukareszt.

W Braszowie podziwiać możesz piękne saskie stare miasto wraz z Ratuszem oraz usytuowanym nieopodal Czarnym Kościółem, który faktycznie nie jest już aż tak czarny jak przed laty:) (Na terenie kościoła bowiem prowadzone są cały czas działania renowacyjne). Dodatkowo starówce uroku nadają soczyście pomarańczowe sukiennice, które niegdyś służyły kupcom, a dzisiaj stanowią głównie ozdobę miasta. W Braszowe również znajduje się mierząca 83 m długości i 132cm szerokości najwęższa uliczka w Europie!

W wolnej chwili warto wjechać kolejką na pobliską górę. Z tarasu widokowego, do którego po wyjściu z kolejki należy dojść pieszo (ok. 10 min. spacerkiem) rozpościerają się niesaowite widoki na całe miasto.

Sighisoara natomiast wabi turystów dobrze zachowaną średniowieczną zabudową, bajecznie kolorową starówką (wpisaną na listę światowego dziedzictwa Unesco), Wieżą zegarową, a także domem w którym urodził się słynny Drakula. Na wzgórzu (na które można dostać się pokonując kryte schody) wznosi się gotycki kościół ewangielicki – Bergkirche.

Koniecznie trzeba także zawitać do Bukaresztu, nazywanym przez miejscowych małym Paryżem, zapewne za sprawą tych kilku eklektycznych budowli, które miały być niczym paryskie monumenty oraz szerokich bulwarów, wzorowanych na Polach Elizejskich.

Najpiękniejszym jednak budynkiem miasta jest z pewnością Parlament. Ogromna budowla (jedna z największych na świecie), której głównym architektem była zaledwie 27 letnia Anca Petrascu. Każda sala mieszcząca się w budynku Parlamentu utrzymana jest w innym stylu, a wszystkie elementy potrzebne do wykonania projektu pochodzą tylko i wyłącznie z terenu Rumunii.

Po wizycie w Parlamencie warto udać się także na Wzgórze Patriarchalne na którym znajduje się Cerkiew i Pałac Patriarchalny.

Będąc w Rumunii należy zwiedzić również Zamek w Bran (podobno najbardziej oblegany przez turystów obiekt w całej Rumunii), Pałac Peles w miejscowości Sinaia oraz wspiąć się na wzgórze (ok 1400 schodów), gdzie znajdują się ruiny zamku Wlada Palownika w Poienari. Nieopodal ruin zamku znajduje się Jezioro Vidraru, gdzie przy dobrej widoczności z tarasu widokowego na zaporze można obejrzeć Moldovenau – najwyższy szczyt Rumunii.

Rumunia to przede wszystkim kraj pełen malowniczych krajobrazów, dlatego by móc podziwiać w pełni jego piękno warto udać się tam samochodem,. W szczególności godny polecenia jest przejazd transalpiną (otwartą wyłącznie w sezonie letnim), najwyżej położoną drogą w Rumunii (ponad 2 tys. m.n.p.m.). Widoki niezapomniane!