Przeprowadzka do innego miejsca to otwarcie kolejnego rozdziału w życiu. Każdy, kto doświadczył jej choć raz wie, ile spraw trzeba załatwić w tym krótkim okresie. Oto lista rzeczy, o których nie możesz zapomnieć w nowym mieszkaniu. Sprawdź, czy pamiętałeś o wszystkich.

Pamiętaj o wymianie zamków

Jeżeli Twoje nowe mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego, wymień zamek do drzwi wejściowych. Zrób to nawet wtedy, gdy poprzedni właściciel zapewnił Cię, że oddał wszystkie komplety kluczy, w których był posiadaniu. W kwestiach bezpieczeństwa zawsze warto dmuchać na zimne.

rzeczy-o-ktorych-nie-mozesz-zapomniec-w-nowym-mieszkaniu2.jpg

Zadbaj o stan podłóg

Naturalną koleją rzeczy jest to, że czasem idealne mieszkanie zaczyna nosić coraz więcej śladów użytkowania. Niemniej jednak pierwsze rysy na nowiutkiej podłodze potrafią zaboleć. Jak najszybciej zaopatrz się w filcowe podkładki do mebli. Nie tylko zabezpieczysz parkiety, ale także ułatwisz sobie przesuwanie mebli.

Zamów internet

Sieć WiFi wydaje się być czymś tak oczywistym, że jej brak w nowym mieszkaniu niektórych może zaskoczyć. Jeśli zdarzyło Ci się zapomnieć o zamówieniu tej usługi, czym prędzej dowiedz się Jak wybrać router? Poznaj 7 sprawdzonych porad

rzeczy-o-ktorych-nie-mozesz-zapomniec-w-nowym-mieszkaniu3.jpg

Podpisz kartony z rzeczami

Na początku może Ci się wydawać, że pamiętasz, co gdzie odłożyłeś. Niestety funkcjonowanie wśród morza kartonów potrafi trwać dłużej, niż się początkowo przewidywało. Jeśli nie chcesz tracić swoje cennego czasu na wieczne poszukiwania, kup gruby flamaster i spędź jeden wieczór na dokładnym opisaniu zawartości poszczególnych pakunków.

Poinformuj o zmianie adresu

Podobno ludzie najczęściej zapominają o rzeczach najbardziej oczywistych. Czy to możliwe, żeby w zamieszaniu związanym z przeprowadzką zapomnieć poinformować o tym fakcie urzędy oraz inne instytucje? Jak najbardziej. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, czym prędzej zmień adres zameldowania. Zgłoś ten fakt swojemu bankowi, operatorowi sieci komórkowej, pracodawcy oraz funduszowi emerytalnemu. Boisz się, że zapomniałeś o kimś istotnym? Skorzystaj z opcji przekierowywania przesyłek, którą oferuje poczta. Dzięki tej usłudze będziesz miał pewność, że wszystkie ważne listy dotrą we właściwe miejsce. Przy okazji dowiesz się, kogo nie poinformowałeś o zmianie miejsca zamieszkania.

Miej pod ręką narzędzia

Podstawowy zestaw narzędzi przydaje się zawsze. Nie lekceważ go również wtedy, gdy wprowadzasz się do w pełni wykończonego mieszkania. Nawet największy mistrz organizacji nie jest w stanie przewidzieć wszystkich zrządzeń losu. Jeśli masz za sobą remont, prawdopodobnie masz serdecznie dosyć widoku sprzętu ze sklepu budowlanego. Nie musisz gromadzić w domu zaawansowanych maszyn, ale śrubokręt z wymiennymi końcówkami, solidny młotek, miarka i kilka gwoździ to absolutne minimum, na które powinno się znaleźć miejsce w każdym domu.

Nie zapomnij o świetle

Masz wrażenie, że zapakowałeś już wszystko, wchodzisz do pachnącego nowością mieszkania, kładziesz dłoń na włączniku i… nic. W gorączce sprzątania, pakowania i dokupowania na ostatnią chwilę łatwo zapomnieć o czymś tak małym, a jednak tak istotnym, jak żarówki. Pierwsza noc spędzona w blasku świec z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięci. Pytanie tylko, czy masz na to ochotę.