Po przeczytaniu tego artykułu zapragniesz mieć swój własny sejf w domu!

W domu przechowujemy wiele cennych przedmiotów i nie chodzi tu tylko o wartość materialną, ale również sentymentalną, a także dokumenty ważne z punktu widzenia dziedziczenia, czy dostępu do ubezpieczeń, a także potwierdzające posiadane kwalifikacje. Wszystkie te elementy powinny być odpowiednio chronione. I tu sprawdzi się sejf do domu, który jest świetnym wyborem nie tylko na drogocenne przedmioty, pieniądze czy biżuterię.

Sejf do domu – bezpieczeństwo w razie włamania

Wybierając sejf do domu możemy zabezpieczyć najcenniejsze mienie w razie włamania. Sejf może być przytwierdzony do podłogi, albo nawet znajdować się pod nią. Model podłogowy zawsze musi być zabezpieczony przed wyniesieniem .Oczywiście można wybrać również model meblowy, montowany np. w szafie czy regale. Na etapie budowy domu można zaplanować również we wnęce miejsce na sejf ścienny. Ważne by jego umiejscowienie nie było oczywiste. Dlatego sejfów na pewno nie umieszczamy pod lustrem czy ramą obrazu, bo to najbardziej oczywiste miejsca. Sejf wykonany jest z solidnej stali, której nie można przeciąć, a zamek z kodem elektronicznym czy też czytnikiem linii papilarnych zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem. W sejfie można trzymać także drogocenne pamiątki rodzinne zdjęcia czy też biżuterię. To również odpowiednie miejsce na przechowywanie broni palnej na którą ma się pozwolenie. Trzeba pamiętać, że w takim przypadku konieczny jest wybór sejfu o klasie bezpieczeństwa S1.Sejf do domu jak i wiele innych przydatnych produktów do mieszkania, w tym także same meble znajdziesz na mojmebel.pl. W razie naszej nieobecności w domu i włamania sejf będzie chronił najcenniejsze rzeczy.

Sejf ochroną w razie pożaru lub zalania

Sejf może jednak służyć po prostu do przechowywania ważnych dokumentów. Wtedy niekoniecznie trzeba go jakoś bardzo chować. Mogą się w nim znaleźć świadectwa, certyfikaty czy polisy na życie oraz np. testament czy inne dokumenty notarialne, np. akt własności mieszkania. Sejf wykonany z ocynkowanej stali jest odporny na wilgoć, zalanie, a także pożar. W razie pożaru w mieszkaniu, sejf przetrwa, zatem najważniejsze dokumenty, np. paszporty i świadectwa zostaną ocalone. To najlepsza ochrona papierowych ważnych dokumentów. Oczywiście w sejfie można przechowywać również sprzęt elektroniczny. Nie tylko cenne zegarki, czy tablety, ale również aparaty fotograficzne, a przede wszystkim karty pamięci czy przenośna pamięć, gdyż takie elementy w razie zalania mogą łatwo ulec uszkodzeniu. W ten sposób wszystkie istotne dane mogą być chronione.

Jeśli uważasz, że sejf do domu jest nie dla Ciebie ze względu na cenę, to musisz wiedzieć, że dobrej jakości modele zakupisz już za kilkaset złotych, a zważywszy na cenny ładunek, nie jest to jakiś horrendalny wydatek. Zatem zdecydowanie warto rozważyć zakup sejfu do domu, tym bardziej że rodzaj i wielkość można dopasować do swoich potrzeb. Sejfy to gwarancja bezpieczeństwa i swoista polisa na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj