Bardzo ważne jest to, żeby zrozumieć różnice pomiędzy męską i żeńską energią seksualną. Według chińskiej filozofii mężczyzna i kobieta powinni się równoważyć jako dwie przeciwstawne połówki uniwersalnej całości.

Chodzi o to, żeby uszanować to, że jesteście różni, a tę inność traktować jako coś zupełnie naturalnego. Często konflikty w związku wynikają z tego, że chcesz, aby twoja druga połówka była taka sama jak ty, tak samo myślała, czuła. A wystarczy nie walczyć z różnicami między wami, a pozwolić im działać na waszą korzyść, wdrażając równowagę i harmonię. Kiedy już zaczniecie szanować swoje różnice miłość będzie w was rozkwitać.

Seksualność męska

Cóż, mężczyzna w swej seksualności jest jak ogień, który szybko się rozpala i szybko eksploduje. Mężczyzna doskonaląc swą energię seksualną uczy się panować nad ejakulacją i doświadczyć orgazmu całego ciała, a nie tylko genitalnego.

Seksualność żeńska

Kobieta w swej seksualności jest jak woda, wolno się rozgrzewa, ale pozostaje rozgrzana na dłużej. Kobieta domaga się gry wstępnej, pieszczot i namiętnych uścisków. Dzięki temu kobieca energia seksualna zaczyna buzować. Kobieta musi być pobudzona i nawilżona przed stosunkiem.

Emocje kobiety i mężczyzny w sferze seksualnej

Kobieta w sferze emocji jest jak ogień, natomiast mężczyzna jest jak woda. Kobietom dużo łatwiej przychodzi okazywanie emocji, łatwiej się emocjonują, szybciej płaczą, więcej czują. Natomiast mężczyźnie jest trudniej pozostać ze swoim ośrodkiem serca, jest to dla mężczyzny wręcz wyzwanie. Na tym polega harmonia emocjonalno – seksualna między mężczyzną a kobietą.

To kobieta uruchamia i rozpala u mężczyzny jego centrum uczuciowe, a mężczyzna pomaga kobiecie otworzyć i rozniecić jej centrum seksualne.

Źródło: Mantak Chia, Wiliam U.Wei, ”Refleksologia dla rozkoszy”