Stosujesz odżywki do rzęs, ale nie przynoszą upragnionych skutków? Chciałabyś mieć mocne, zdrowe i odżywione rzęsy? Nie trać czasu na preparaty, które niekoniecznie muszą działać. Zaufaj naturze i jej sprawdzonym sposobom. Jednym z nich jest ozonowane serum na bazie 4 olejków.

Niektóre z nas mają z natury bardzo piękne rzęsy. Czasem jednak warto trochę im pomóc i dodatkowo wzbogacić je o witaminy i minerały potrzebne do ich prawidłowego wzrostu. Ostatnio coraz więcej mówi się o skuteczności ozonowanego serum do rzęs, w którego skład wchodzą 4 naturalnie pozyskiwane olejki: abisyński, rycynowy, z drzewa herbacianego i z nasion baobabu. Czy warto go stosować? Co daje nam obecność wyżej wymienionych składników? Jak używać serum, by wydobyć z niego to, co najlepsze?

2018 03 09 1412

Źródło: https://www.amazinglashes.pl/pl/p/Ozonowane-serum-do-rzes-5g/400

Matka Natura zadba o nasze rzęsy

Serum zawiera drogocenne oleje pochodzące z różnych stron świata, które stanowią jedne z najbardziej pożądanych preparatów naturalnych. Warto przyjrzeć się im bliżej, by wiedzieć, z czym mamy do czynienia.

  • Olejek abisyński – jak sama nazwa wskazuje – pochodzi z Wyżyny Abisyńskiej, a więc z Afryki i cechuje się bardzo silnym działaniem pielęgnacyjnym. Ta wydobywana z nasion modraku abisyńskiego substancja jest bogata w kwasy omega-9, dzięki czemu silnie natłuści i nawilży nasze rzęsy.
  • Olejek rycynowy znany był nam do tej pory głównie z medycyny domowej, kiedy to nasze babcie stosowały go na bóle głowy, krzyża czy oparzenia. Dziś uważany jest za jeden z najważniejszych naturalnych preparatów odżywczych. Dzięki jego stosowaniu możemy nie tylko odżywić czy nabłyszczyć rzęsy, ale również je przyciemnić.
  • Olejek z drzewa herbacianego dotarł do nas z Australii i podobnie jak rycynowy – ma szerokie zastosowania w medycynie. Warto wiedzieć, że potrafi on korzystnie wpłynąć na zdrowie naszych rzęs, a co za tym idzie – na ich kondycję. Wykazuje on bowiem silne działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne.
  • Olejek z nasion baobabu pierwotnie stosowany był wyłącznie przez afrykańskie kobiety, które chciały uchronić swoją skórę przed niekorzystnym działaniem ostrego słońca i wysokiej temperatury. Dziś olejku używamy również w Europie w sferze kosmetologii, zauważając jego bogaty skład. Nasze rzęsy zostaną dzięki niemu wzbogacone o witaminy: A, E, D oraz F, a także o cenne kwasy omega-3,6 i 9.

Jak używać serum?

Preparat występuje w stanie ciekłym, dlatego najrozsądniej jest nasączać nim wacik i przykładać do rzęs, delikatnie zjeżdżając od ich nasady aż po końcówki. Trzeba przy tym pamiętać, żeby zbyt mocno nie namaczać wacika. Jeśli będzie on ociekał serum, zwiększa się ryzyko dostania się preparatu do oczu, a tego należy unikać. Warto również pamiętać o tym, że serum wchłonie się samo i nie trzeba po jego użyciu przemywać dodatkowo rzęs. Kosmetyku najlepiej używać regularnie co kilka dni.