Utrata elastyczności skóry, przebarwienia, utrata blasku, zmarszczki – objawy starzenia się skóry prędzej czy później stają się coraz bardziej widoczne. Nigdy nie jest jednak zbyt późno, by jakoś temu zaradzić i poświęcić czas intensywnej regeneracji oraz redukcji oznak starzenia. Naprzeciw wychodzi marka mesoestetic® – lider nie tylko wśród terapii depigmentacyjnych, ale i w pielęgnacji anti-aging.

Szkodliwe działanie wolnych rodników, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, przewlekły stres, a wreszcie po prostu upływ czasu – starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym, ale jak widać wiele czynników może je przyspieszyć. Ich wpływ na pojawianie się i nasilanie kolejnych oznak starzenia można jednak zminimalizować dzięki pielęgnacji anti-aging. Niezawodnych rozwiązań w tej kategorii dostarcza od kilku dekad marka mesoestetic®, która ma w swoim portfolio terapię SKINRETIN łączącą profesjonalny zabieg z pielęgnacją domową.

SKINRETIN, czyli siła tkwiąca w retinolu

Gdyby wskazać zaledwie jeden składnik, który zrewolucjonizował pielęgnację anti-aging, byłby to z pewnością retinol. Przyjęło się, że stosuje się go w pielęgnacji skóry dojrzałej, jednak substancja nadaje się dla osób w każdym wieku, czyli również dla tych, które pojawienie się oznak starzenia skóry pragną jak najbardziej opóźnić. Retinol jest pochodną witaminy A, która w skórze zamienia się w kwas retinowy, bezpośrednio wpływający na redukcję oznak starzenia. Ten niepozorny, ale już coraz powszechniejszy w pielęgnacji anti-aging składnik, stymuluje komórki skóry do odnowy, pozwalając uzyskać efekt wygładzenia skóry i rozjaśnienia przebarwień.

Retinol znajduje zastosowanie w terapii zmarszczek, przebarwień czy nawet trądziku, jednak rzadko zdarza się, by wykorzystano go w intensywnej terapii naprawczej. To właśnie udało się osiągnąć marce mesoestetic®, która opracowała zabieg SKINRETIN meso-C20% i dedykowany kontynuacji terapii w zaciszu domowym krem skinretin 0,3%. Zarówno zabieg, jak i preparat do pielęgnacji domowej są efektem prac nad unikalną recepturą z postbiotykami i enkapsulowanym retinolem o stabilizowanej formule.

Na czym polega zabieg SKINRETIN meso-C20%?

Mogłoby się wydawać, że zabiegi pielęgnacyjne bazujące na retinolu nie są nowością i nie może wiązać się z nimi nic odkrywczego. Nic bardziej mylnego! Firma mesoestetic® postarała się, aby jej zabieg SKINRETIN meso-C20% był maksymalnie prosty, a mimo to dawał spektakularne efekty. Jest to naprawczy zabieg odmładzający i restrukturyzujący skórę, który łączy w sobie niezawodne działanie 20% witaminy C i enkapsulowanego, stabilizowanego retinolu.

Zabieg SKINRETIN meso-C20% składa się z dwóch etapów, czyli aplikacji kolejno skoncentrowanej 20% witaminy C, a następnie wspomnianego już stabilizowanego retinolu. Synergia działania obu substancji aktywnych spektakularnie rewitalizuje i wygładza skórę, redukuje zmarszczki, rozświetla i ujednolica koloryt. Działanie naprawcze zabiegu intensyfikowane jest poprzez dedykowaną zabiegowi pielęgnację domową – krem skinretin 0,3%.

Domowa terapia naprawcza z kremem skinretin 0,3%

 

SKINRETIN®, czyli siła retinolu od mesoestetic

 

 

 

skinretin 0,3%

240 zł/50 ml

 

Wielozadaniowy krem z czystym retinolem i bakuchiolem (tzw. roślinny retinol) o intensywnym działaniu przeciwstarzeniowym. Spłyca zmarszczki, niweluje przebarwienia oraz poprawia wygląd i elastyczność skóry.

Terapia naprawcza SKINRETIN, wzorem kuracji depigmentacyjnych od mesoestetic®, ma swoją kontynuację w formie wielozadaniowego kremu anti-aging na noc skinretin 0,3%. Jego działanie naprawcze i regeneracyjne jest zasługą bogatego składu, działającego kompleksowo na zmarszczki, linie mimiczne, utratę elastyczności skóry i przebarwienia:

  • czysty retinol 0,3% – działanie anti-aging i stymulacja produkcji kolagenu oraz elastyny,
  • bakuchiol 0,7% – roślinny odpowiednik retinolu dobrze tolerowany przez skórę, wzmacniający działanie retinolu,
  • kompleks postbiotyczny – chroni mikrobiotę skóry i wspomaga procesy regeneracyjne,
  • wąkrotka azjatycka + ektoina – działanie regenerujące i stymulacja produkcji kolagenu.

Preparat skinretin 0,3% jest kremem o intensywnym działaniu, wskazanym jako kontynuacja zabiegu SKINRETIN meso-C20% lub kuracja naprawcza stosowana niezależnie. Przez pierwsze 15 dni należy stosować go co drugi dzień lub – w przypadku skóry wrażliwej – co trzeci. Formuła jest odpowiednia dla wszystkich typów skóry, może być aplikowana także jako booster przed i po zabiegach estetycznych. Efekty, co potwierdzono w badaniach klinicznych oraz in vitro, pojawiają się już po zaledwie kilku zastosowaniach! Produkt dostępny jest w sklepie online firmy mesoestetic: https://www.mesoestetic.pl/skinretin-03.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj