Ludzki organizm jest najwspanialszą maszyną pod Słońcem, żadne inne stworzenie nie posiada tak ogromnych zdolności regeneracyjnych, jak ciało człowieka. Niestety, wiele osób zapomina, iż sama natura nie jest w stanie wygrać z konsekwencjami spożywania wysoko przetworzonej żywności i z prowadzeniem niezdrowego stylu życia. Pierwszą oznaką nieprawidłowości jest podwyższony stan cholesterolu.

Czym jest cholesterol?

Są to lipoproteiny zawarte w krwi, które odgrywają ważną rolę w metabolizmie całej gospodarki. Niestety, poziom edukacji na temat cholesterolu jest niski, bowiem kojarzy się go wyłącznie z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Okazuje się, iż w organizmie istnieją dwa typy cholesterolu: o niskiej gęstości oznaczony jak LDL i ten o wyższym stężeniu, czyli cholesterol HDL. Cholesterol LDL jest transportowany z wątroby do komórek ciała, jednakże zbyt wysoka zawartość we krwi powoduje zwężenie tętnic wieńcowych i podwyższa ryzyko występowania chorób serca. Cholesterol HDL wyłapuje nadmiar tego o niskiej gęstości i uniemożliwia osadzanie się tłuszczu na ściankach naczyń krwionośnych.

Jak walczyć ze złym cholesterolem?

Jeśli wskaźnik lipoprotein LDL jest wyższy niż 160mg/dL, to należy niezwłocznie zmienić dotychczasowy tryb życia. Przede wszystkim trzeba rzucić palenie i picie, a także znacząco ograniczyć spożywanie tłuszczy. Zrzucenie zbędnych kilogramów i włączenie do diety dużej ilości warzyw i owoców powinno pomóc w walce z cholesterolem. Jednakże mimo stosowania tych rad, wiele osób skarży się na złe samopoczucie i brak jakichkolwiek efektów. Jak temu zaradzić?

Należy sięgnąć po MegaRed zawierający olej z kryla. To preparat, który ma w składzie kwasy Omega 3 i wykazuje silne działanie w trzech sferach: pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca, przywraca właściwy poziom cholesterolu, a także wyrównuje ciśnienie tętnicze. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na to ma wysoka zawartość oleju z kryla, pochodzącego z najczystszych rejonów świata na terenie wód Antarktyki. To naturalne źródło kwasów tłuszczowych w formie fosfolipidów, które szybko i skutecznie się wchłaniają. Produkty MegaRed przeciwdziałają ryzyku wystąpienia zawału serca, a także znacząco wpływają na polepszenie ogólnego samopoczucia. Już zażywanie jednej kapsułki dziennie skutecznie pomaga w walce ze złym cholesterolem. To najlepsza droga do osiągnięcia pełni zdrowia.

Więcej informacji dotyczących tego, jak obniżyć poziom złego cholesterolu można znaleźć na stronie www.wybierzmegared.pl/porady-dla-zdrowia-serca/cała-prawda-o-cholesterolu/