Tylko niewielka część kobiet może cieszyć się gładką i jędrną skórą nóg. Cała reszta natomiast boryka się z cellulitem – to znaczy nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej, szczególnie na udach i kolanach, a nawet brzuchu. Nie wygląda to zbyt ładnie, dlatego warto poznać sposoby zwalczania cellulitu, które to mogą pomóc w pozbyciu się tego problemu.

Domowe sposoby na cellulit

Aby skóra odzyskała dawną gładkość, spróbować można pomóc jej tzw. domowymi sposobami, do których zaliczają się:

 • Zdrowa dieta oraz piecie dużej ilości wody.
 • Aktywność fizyczna – pobudzająca metabolizm oraz spalanie tłuszczu. Dobrze sprawdzają się tutaj szczególnie jazda na rowerze albo na rolkach, które to wymuszają pracę mięśni w tych partiach ciała, gdzie pojawia się cellulit.
 • Zimny prysznic – chłodna woda, szczególnie stosowana naprzemiennie z wodą ciepłą (rozkurczającą), skutecznie obkurcza naczynia krwionośne, które stają się bardziej elastyczne.
 • Masaż – miejsce dotknięte cellulitem warto regularnie masować, bo to pobudzi krążenie i skutecznie poprawi przepływ krwi. Idealnie sprawdza się tutaj np. masaż limfatyczny, który wykonuje się tuż po kąpieli- przez mniej więcej 20-30 minut. Można wykonywać go manualnie, a jeszcze lepiej przy pomocy specjalnego urządzenia. Na skórę dobrze działa także zwykłe masowanie, przy pomocy szorstkiej rękawicy. Powinno się ono odbywać od dołu nóg ku górze, najlepiej kolistymi ruchami.
 • „Zabieg” gumową bańką chińską – taka bańka rozbija podskórną tkankę tłuszczową i wygładza skórę. Można jej używać nawet 2-3 razy w tygodniu. Tego sposobu powinny jednak unikać osoby z problemami układu krążenia (przede wszystkim z żylakami).
 • Peeling kawowy – zawarte w kawie kofeina rozszerza naczynia krwionośne oraz bierze udział w rozkładzie komórek tłuszczowych. Ma ona również właściwości ujędrniające. Peeling można wykonać mieszając: dwie łyżki mielonej kawy, łyżkę gruboziarnistej soli i łyżeczkę oliwy z oliwek. Taką mieszanką masuje się miejsca na ciele, na których pojawiła się skórka pomarańczowa.

Więcej domowych sposobów znajdziesz w serwisie zwalcz-cellulit.com

Tabletki na cellulit wodny i tłuszczowy

Obecnie na rynku farmaceutycznym znaleźć można preparaty, które pomagają w walce z tak niechcianym cellulitem. Środki te oparte są zazwyczaj na naturalnych składnikach, takich jak na przykład ekstrakty z wodorostów, zielonej herbaty, skrzypu, pokrzywy czy winogron, dlatego nie powinny powodować skutków ubocznych. Tego rodzaju tabletki są pomocne w likwidacji tzw. skórki pomarańczowej i w bardzo dużym stopniu redukują widoczność cellulitu. Dzięki nim skóra na udach i pośladkach staje się bardziej jędrna i wygląda po prostu zdrowo. Efekty regularnego przyjmowania tabletek na cellulit pojawiają się dość szybko, już po kilku tygodniach. Jednak zawsze zależy to od predyspozycji danego organizmu i od prowadzonego trybu życia. Tabletki na cellulit pomagają w:

 • osiąganiu widocznym gołym okiem efektów,
 • wygładzaniu skóry – odzyskuje ona sprężystość i odpowiednie napięcie,
 • redukcji cellulitu – właściwości tabletek pozwalają na zwalczenie skórki pomarańczowej i wygładzanie podskórnych grudek oraz zewnętrznych zagłębień,
 • zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicach pośladków – gdyż komponenty preparatów przyspieszają spalanie tłuszczu,
 • redukcji rozstępów – tabletki zawierają substancje, które mogą je zmniejszać, jednocześnie przywracając skórze jędrność oraz właściwy koloryt.

Co ważne, tego rodzaju preparaty mogą skutecznie zwalczać zarówno cellulit tłuszczowy (widoczne grudki), jak i wodny (to znaczy efekt opuchniętej skóry). Stosowanie takiego sposobu na skórkę pomarańczową jest szybkie i bardzo wygodne oraz dostępne dla wszystkich pań, niezależnie od ich wieku. Do tego, tabletki są stosunkowo tanie, łatwo dostępne, wyprodukowane na bazie naturalnych składników i pomagają w uzyskaniu widocznych rezultatów. Aby ich działanie było w pełni skuteczne, warto jednocześnie pić duże ilości wody, ograniczyć spożywanie cukrów oraz regularnie uprawiać sport.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat suplementów na cellulit zapraszamy do aktualnego rankingu tabletek

Specjalne kremy zwalczające pomarańczową skórkę

kuracje i kosmetyki na cellulit

Oprócz wyżej wymienionych sposobów, kolejną opcją na walkę z cellulitem są specjalnie przygotowane w tym celu kosmetyki: kremy i balsamy, które wciera się w skórę – w miejsca dotknięte cellulitem (brzuch, uda, pośladki). Nakładanie kosmetyków staje się jednocześnie masażem, odbywa się ruchami kolistymi, najlepiej aż do lekkiego zaczerwienienia skóry. Kosmetyki antycellulitowe najlepiej wcierać po kąpieli albo prysznicu, gdyż rozgrzana skóra lepiej przyjmie krem i będzie on działał na niej dużo bardziej skutecznie. Idealnie kiedy skórę wcześniej się przygotuje, to znaczy złuszczy ją przy pomocy peelingu.

Tego rodzaju pielęgnację zawsze dobrze zakończyć jest ćwiczeniami fizycznymi. Jak już było wspomniane na początku, z kosmetykami lub bez – masaż zawsze korzystnie wpływa na stan skóry, warto wykonywać go kilka razy w tygodniu. Wszystkie opisane tutaj sposoby: tabletki, kremy i domowa pielęgnacja, będą skuteczną pomocą w zwalczaniu cellulitu i pozwolą latem na odważne noszenie stroju kąpielowego albo krótkich spodenek.