Rozstępy to problem wielu kobiet, sprawiający, że czują się nieatrakcyjne i nie lubią pokazywać publicznie poszczególnych części ciała. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją sposoby walki z nimi! Sprawdź, jak najlepiej usunąć rozstępy i zrób sobie prezent świąteczny w postaci odpowiedniego zabiegu!

Rozstępy – problem wielu kobiet

Rozstępy to nieestetycznie wyglądające zmiany skórne, które pojawiają się zazwyczaj w następstwie znacznego, gwałtownego przybrania na wadze lub jej nagłej utraty. Szczególnie kojarzone są z kobiecym ciałem, które dochodzi do siebie po ciąży. Okres ten sprawia, że kobieca sylwetka zmienia się, a po urodzeniu dziecka czasami trudno wrócić do poprzedniego stanu. Reakcją na zmiany jest właśnie powstawanie rozstępów, które nie wyglądają dobrze i są powodem wielu kompleksów. Zdarza się też, że pojawiają się po stosowaniu kuracji odchudzającej lub w okresie dojrzewania, kiedy organizm jeszcze nie do końca przystosował się do wejścia w fazę dojrzałości.

Czy można zapobiegać powstawaniu rozstępów?

Rozstępy pojawiają się u osób, które w szybkim tempie doświadczyły drastycznej zmiany wagi. Zdarza się, że nie mamy wpływu na ten proces, jednakże są sytuacje, w których możemy zapobiegać powstawaniu rozstępów. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że dla naszego ciała niekorzystne jest zarówno gwałtowne tycie, jak i drastyczny spadek wagi. Dlatego zdecydowanie odradza się nieprzemyślanego stosowania drakońskich diet i niezdrowego odchudzania. Jeżeli więc nie chcesz, aby brzydko wyglądające blizny pojawiły się na Twoim ciele, zastanów się nad konsekwencjami odchudzania i zaplanuj cały proces rozsądnie. Jeżeli jednak na Twoim ciele już występują rozstępy, warto pomyśleć nad najlepszym sposobem ich usunięcia. Może to właśnie będzie idealny prezent świąteczny, który sprawi, że będziesz szczęśliwa przez kolejne miesiące?

Terapia laserowa

Usuwanie rozstępów laserem to współcześnie jedna z najskuteczniejszych metod. Terapia leczenia rozstępów, podobnie jak leczenie innych blizn, wymaga czasu i wykonywania zabiegów seriami. Oznacza to, że całkowite efekty będą widoczne po zastosowaniu całej kuracji. Jednakże już po pierwszym zabiegu wiele Pacjentek zauważa poprawę i jest zadowolona z podjęcia decyzji o zastosowaniu lasera. To metoda całkowicie bezpieczna i niewymagająca od Pacjentek wcześniejszego przygotowania się do zabiegu. Skóra, podczas poddawania się działaniu laserowej wiązki światła, jest dodatkowo chłodzona, przez co ryzyko poparzenia nie istnieje, a Pacjentki mogą czuć się całkowicie bezpiecznie i komfortowo. Po wykonanym zabiegu mogą pojawić się dość duże zaczerwienienia, ale znikają po kilku dniach. Nie istnieje więc ryzyko, że podczas świątecznej kolacji będziesz wyglądać źle. Tego typu zabieg sprawi wręcz, że wśród rodziny czy przyjaciół poczujesz się lepiej i będziesz mogła pozwolić sobie na odważniejsze kreacje świąteczne.

Czy każdy może poddać się działaniu lasera?

Rozstępy to bardzo uciążliwy problem, którego trudno się pozbyć. Dlatego też eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie polecają terapię laserową, ze względu na jej niepodważalną skuteczność. Efekty pracy lasera są zauważalne na pierwszy rzut oka, warto więc zainwestować w tego typu zabiegi, by czuć się pięknie i atrakcyjnie. Niestety, nie każdy może poddać się laserowemu usunięciu rozstępów. Istnieją przypadki, kiedy ryzyko wystąpienia powikłań jest zbyt duże, np.:

  • choroby nowotworowe,
  • cukrzyca,
  • niewydolność nerek,
  • choroba niedokrwienna serca,
  • opryszczka,
  • świeża opalenizna,
  • skłonność do występowania blizn,
  • przyjmowanie antybiotyków,
  • infekcje skórne na obszarze, który chcemy leczyć.

Nie zwlekaj i już dziś pomyśl o najlepszym prezencie świątecznym, jakim będzie poprawienie stanu swojego ciała, a co za tym idzie – własnego samopoczucia. Dzięki terapii laserowej poczujesz się znacznie lepiej!