Ten, kto praktykuje pocałunki, wie, jak poprawiają nastrój, redukują stres. Ponoć wydłużają życie. No i ta przyjemność… A kto nie praktykuje – niech szuka sposobu by zacząć, bo traci wiele. Jak powiedział bowiem Joseph Conrad: „Pocałunki są tym, co pozostało z języka raju”.

Dla tych, którzy troszkę zapomnieli o potędze tego naturalnego, czułego gestu, mamy Światowy Dzień Pocałunku. ONZ ustanowiło to święto na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Skąd wpadło na ten pomysł? Nie ma pewnych źródeł, ale istnieje teza, że wymyśliła je pewna brytyjska firma z branży stomatologicznej. Perspektywa pocałunku zawsze bowiem skłaniała do zadbania o higienę jamy ustnej. I tak 6-ego czerwca przypominamy sobie, lub upewniamy się w tym, jak fajnie jest się całować.

Pierwszy pocałunek budzi emocje, jako przełom natury relacji. Oglądając filmy, często czekamy w napięciu, aż główna para bohaterów wreszcie padnie sobie w ramiona. Kilka pocałunków przeszło do historii kina. Powstały nawet ich rankingi, gdzie przodują czułości z filmów takich jak „Casablanca” (1942), czy „Doktor Żywago” (1965). Jednak klasykiem klasyków pozostaje „Przeminęło z wiatrem”. Od nakręcenia filmu upłynęło już 75 lat, ale gdy na tle płonącej Atlanty, Rhett mówi do swej jedynej: „Wiem tylko jedno, kocham cię Scarlett. Pocałuj mnie.”, emocje tej sceny wydają się absolutnie ponadczasowe.

Nasze życie to nie film, choć czasem i rzeczywistość pisze niezwykłe scenariusze. Nie każdy pocałunek będzie niósł tak ogromny pocisk emocji, jak ten pierwszy, czy ten ze srebrnego ekranu. Warto jednak składać je na ustach najbliższych i cieszyć się całą pozytywną energią, którą niosą.

Naturalna pielęgnacja ust od PAT&RUB:

A co zrobić, by doznania były jeszcze przyjemniejsze? Zadbać o wrażenia dotyku aksamitnych, zadbanych, kuszących ust! PAT&RUB przygotowała w tym celu gamę naturalnych, jak same pocałunki, kosmetyków. Możemy wybierać wśród trzech linii zapachowych:

  • romantycznej i subtelnej, dzięki olejkowi z róży damasceńskiej
  • słodkiej i energetycznej z olejkiem pomarańczowym
  • poprawiającej nastrój z masłem kawowym.

Kosmetyki do pielęgnacji ust można kupić w sklepie internetowym PAT&RUB www.patandrub.pl lub w sieci perfumerii Sephora.

Tak czule zaopiekowane usta, mogą z pewnością w pełni celebrować Światowy Dzień Pocałunku. Jeśli ktoś nie zdąży – następna okazja 28 grudnia, kiedy obchodzimy podobne święto. Z resztą te specjalne dni przypominają tylko o tym, co powinno być zupełnie naturalne każdego dnia!