Kalendarzowa wiosna rozpocznie się lada dzień, a wraz z nią nadejdą pierwsze, ciepłe dni. Warto wtedy dodać swoim stylizacjom nieco więcej kolorów i wiosennego słońca. Co ciekawe, wymiana garderoby nie musi kosztować wiele, gdyż wiele elementów biżuteryjnych jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie.

Korale, a może bransoletka?

Własnoręcznie wykonane korale, bransoletki czy kolczyki to tylko niektóre elementy biżuteryjne, które dodadzą naszym stylizacjom koloru i blasku. Warto postawić przede wszystkim na wielobarwne, rzucające się w oczy ozdoby, które możemy wykonać z: 

  • koralików, 
  • wstążek, 
  • filcu, 
  • kamieni szlachetnych. 

Półfabrykaty z kamieniolomy.pl to doskonałej jakości produkty, które z pewnością pomogą nam stworzyć ciekawe dodatki do naszych stylizacji. Wiosną, do wyrobu biżuterii możemy także użyć suszonych owoców – cytryn lub pomarańczy, których plasterki doskonale wyglądają przede wszystkim jako kolczyki. Ciekawym motywem będą również elementy ozdobne wykonane z kwiatów, które mogą stanowić dodatek na przykład do gumek do włosów. 

Słoneczna stylizacja z odpowiednimi okularami

Nasze stylizacje nabierają bardziej słonecznego charakteru, gdy mamy na sobie okulary chroniące przed promieniami słonecznymi. Powinny być one dobrane przede wszystkim do kształtu naszej twarzy, jednak nie musimy ograniczać się wyłącznie do klasycznych, czarnych modeli. Wręcz przeciwnie – wiosną dobrze jest postawić na kolorowe oprawki, ewentualnie również na kolorowe szkła. Dobieramy je, mając na uwadze kolory, jakie nosimy na co dzień. Przykładowo, jeśli w naszej szafie króluje kolor zielony, to idealnym wyborem będą oprawki właśnie w tym kolorze, ewentualnie również żółte czy pomarańczowe. 

Torebka i plecak na wiosnę

Każdą damską stylizację uzupełnia odpowiednio dobrana torebka bądź plecak. O ile zimą stawiamy raczej na skórzane modele, co jest zrozumiałe ze względu na warunki atmosferyczne, o tyle wiosną możemy pozwolić sobie na lekkie, lecz bardzo pojemne torby materiałowe. W tym sezonie bardzo modne będą modele w stylu boho, z różnego rodzaju frędzlami czy kolorowymi dodatkami. Dla własnej wygody możemy także wybrać plecak – postawmy na popularny plecak – worek, który pomieści wiele rzeczy, a jednocześnie wpisze się w najnowsze trendy. Co ciekawe, klasyczne torby boho bądź plecak – worek możemy zrobić samemu, w domowym zaciszu. Potrzebne będą nam jedynie odpowiednie materiały, podstawowe narzędzia krawieckie i trochę wolnego czasu, który możemy poświęcić na robótki ręczne.