Nadwaga, głęboko zlokalizowany tłuszcz, luźna skóra, która pojawiła się na ciele po odchudzaniu – to najczęstsze problemy niepozwalające nam w pełni cieszyć się latem i swobodnie przechadzać po plaży w bikini. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą skutecznie pozbyć się kompleksów i cieszyć smukłą sylwetką.

Według badań, statystyczna Polka chciałaby ważyć o pięć kilogramów mniej, natomiast z sondażu przeprowadzonego przez Reader’s Digest wynika, że aż 38 proc. Polek i Polaków odczuwa presję, aby schudnąć. Niestety walkę z nadwagą i niedoskonałościami rozpoczynamy zwykle na ostatnią chwilę, czyli tuż przed wakacyjnym urlopem. Zapewne, dlatego coraz popularniejsze stają się metody, które pozwolą nam skutecznie schudnąć, a co najważniejsze wymodelować naszą sylwetkę w naprawdę krótkim czasie.

W zmianie nawyków siła

Problemy z nadwagą najczęściej wynikają z naszej słabości do słodyczy, podjadania pomiędzy posiłkami, ale także zbyt małej aktywności fizycznej. Pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi nam do głowy podczas walki z dodatkowymi kilogramami jest dieta. Tutaj musimy być jednak bardzo ostrożni, bowiem dieta to nie głodówka. Jeżeli zależy nam na szybkim zrzuceniu kilogramów, to nasze menu powinno zawierać odpowiednią dawkę węglowodanów, białek, tłuszczów, błonnika oraz witamin i składników mineralnych, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dodatkowo nie możemy zapominać o wodzie. Dziennie zaleca się pić około dwóch litrów wody, czyli dziesięciu szklanek. – Właściwe nawodnienie naszego organizmu jest bardzo ważnym elementem odchudzania – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa. – Woda pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a co najważniejsze oczyszcza organizm z toksyn i innych produktów ubocznych przemiany materii, dodatkowo sprawia, że nasza skóra jest nawilżona, gładka i zdecydowanie bardziej elastyczna – podkreśla Agnieszka Kowalczyk.

Dieta to nie jedyna zmiana, jaką powinniśmy wprowadzić w życie jeszcze przed wakacjami. Bardzo ważny jest także ruch. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, a nawet codzienny, intensywny spacer, pozwoli przyspieszyć przemianę materii oraz wzmocni naszą wydolność.

Technologia likwidująca kilogramy

Zmiana codziennych nawyków pomaga w walce o zgrabną sylwetkę, natomiast, jeżeli zależy nam na szybkim i widocznym efekcie, możemy skorzystać z wielu innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej.

Najnowszym zabiegiem odchudzającym, który pozwala pokonać niedoskonałości trudne do zlikwidowania za pomocą diety i ćwiczeń, jest ICOONE – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa. – To opatentowana technologia pozwalająca na precyzyjną pracę na tkance łącznej, likwidująca głęboko zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne – dodaje. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory tworzące tzw. multi mikrostymulację, czyli naprzemienne zasysanie i rozluźnianie skóry. –Technologia oparta jest na działaniu podciśnienia, ale w przeciwieństwie do starszych urządzeń tego typu, podczas zabiegu nie dochodzi do rozciągania skóry, ani powstawania siniaków – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w poznańskiej Klinice Urody Mona Lisa. – Co ważne, program terapii dobrać możemy indywidualnie, w zależności od rodzaju cellulitu, skóry pacjenta, problemów naczyniowych i celu terapeutycznego – wyjaśnia. Jest to jedyne urządzenie medyczne na świecie, pozwalające wykonywać zabiegi wszystkim pacjentom, bez względu na rodzaj skóry czy wiek. Zabiegi trwają od 30 do 60 minut, a rezultaty zauważalne są po pierwszych pięciu zabiegach, natomiast jeżeli chodzi o efekty związane z redukcją obrzęków kończyn to te widać już po pierwszym zabiegu. Dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca wykonanie od 5 do 10 sesji – mówi Agnieszka Kowalczyk.