Wyobraź sobie sytuację, w której mimo upływających lat, Ty nadal wyglądasz młodo i świeżo. Masz napiętą, gładka skórę twarzy, bez zmarszczek i fałd. Twoja szyja jest smukła, dekolt gładki, a rysów twarzy może pozazdrościć niejedna młoda osoba. A teraz pomyśl, że to wszystko zapewnia Ci medycyna estetyczna, a w niej Soft Filling – miękki lifting, do którego nie potrzeba znieczulenia.

Rewitalizacja skóry, wyraźne odmłodzenie i poprawienie kondycji tkanek, a co za tym idzie – całego wyglądu, jest głównym zadaniem medycyny estetycznej. Soft Filling to jeden z jej zabiegów, który wykonuje wszystkie wymienione wyżej zadania. Choć nie jest on tak popularny, jak botoks czy lifting chirurgiczny, to z każdym miesiącem jest coraz częściej wybierany. Znawcy medycyny estetycznej mówią wyraźnie – ten od niedawna stosowany zabieg zdobędzie wielu zwolenników. Dlaczego? Sprawdźmy.

Małoinwazyjność i bezbolesność zabiegu

Opisywana usługa medycyny i dermatologii estetycznej cechuje się uzyskaniem takich samych efektów, jak w przypadku stosowanie liftingu chirurgicznego, ale bez ingerencji w ciało człowieka. Bez blizn, opuchnięć i koniecznych okresów rekonwalescencji. Jak to możliwe, opowiada lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Ziemlewski, która ma duże doświadczenie w wykonywaniu “miękkiego liftingu” – zarówno w swojej siedzibie w Warszawie, jak i w Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Cała istotna bezinwazyjności Soft Fillingu kryje się w narzędziach, które są wykorzystywane. Aby usunąć zmarszczki, wygładzić nierówności i zachować młodzieńczą jędrność i objętość skóry, do jej wnętrza – w odpowiednio wybrane miejsca – wprowadza się preparat na bazie kwasu hialuronowego (StylAge). Samo podanie odbywa się z użyciem igłokaniul. To połączenie tradycyjnych igieł i kaniul z tym, że są one tępo zakończone i elastyczne, a przez to atraumatyczne.

Dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie narzędzi do Soft Fillingu wystarczą tylko dwa niewielkie wkłucia, np. w okolicach uszu, aby dokonać precyzyjnej, równej iniekcji preparatu w każdym miejscu na twarzy. Giętka kaniula pozwala na swobodne przesuwanie jej pod powierzchnią skóry i dotarcie od poziomu szyi czy podbródka, aż do doliny łez. Z kolei tępe zakończenie igły eliminuje ryzyko uszkodzeń naczyń krwionośnych i nerwów. Dzięki temu nie występują wybroczyny, zaczerwienienia i opuchnięcia, nie obserwuje się wystąpienia żadnych krwiaków. Poprzez fakt, że opisywana metoda wykorzystuje tzw. “one point technique”, czyli lifting twarzy dzięki jednemu/dwu nakłuciom, zabieg automatycznie staje się mniej bolesny. Nie wymaga stosowania znieczulenia, a po jego zakończeniu nie jest potrzebna rekonwalescencji. Klient może powrócić do swoich codziennych czynności.  

Naturalne i długo utrzymujące się efekty

Zabieg Soft Fillingu daje doskonałe rezultaty ujędrnianie i liftingu – naturalne, a przy tym na tyle wyraźne, aby wizualnie zauważyć różnicę w wyglądzie twarzy przed i po zabiegu. Jest to możliwe dzięki preparatowi StyleAge na bazie kwasu hialuronowego, tzw. wypełniacza, który jest podawany do tkanek podskórnych. Jest to produkt całkowicie bezpieczny dla organizmu – nie wywołuje reakcji alergicznych, gdyż w sposób naturalny występuje w ciele człowieka.

Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie cząstek wody, a tym samym nawilżanie tkanek “od wewnątrz”. Ponadto wpływa na prawidłową budowę tkanek kolagenowych, które odpowiedzialne są za napięcie skóry, jej gładkość i jędrność. Poziom cząstek kwasu hialuronowego wraz z wiekiem stopniowo się zmniejsza, dlatego podawanie go z zewnątrz, np. w postaci preparatu do Soft Fillingu, korzystnie działa na wygląd skóry. Uzupełniane są niedobory tej substancji, przez co likwidują się zmarszczki i uwypuklają poszczególne części twarzy. Dla Klienta oznacza to młodszy wygląd, z zachowaniem naturalnych rysów twarzy.

A efekty?

Widoczne są tuż po zabiegu, ale pełne rezultaty zauważy się po kilku tygodniach, kiedy składniki podanego preparatu zaczną właściwie działać. Skóra jest promienna, odżywiona i nawilżona, a przy tym napięta i naturalnie uwypuklona. Efektami można cieszyć się przez wiele miesięcy – nawet rok.

Szerokie spektrum działania

Krzysztof Ziemlewski wraz z innymi lekarzami z Kliniki Ziemlewski poleca Soft Filling także z innego powodu. Specjaliści tej kliniki jako jedni z pierwszych mieli szansę wprowadzić zabieg do swoich usług i na podstawie zebranych doświadczeń podkreślają szerokie spektrum działania miękkiego liftingu.

Można go stosować do odmładzania skóry twarzy, ale także szyi, dekoltu i rąk. Użyty na twarz z powodzeniem usuwa:

  • zmarszczki nosowo-wargowe,
  • opadające policzki, tzw. chomiki,
  • zapadającą się dolinę łez – obszar pod oczami
  • zmarszczki okolic skroni i czoła,
  • zmarszczki na policzkach i w pobliżu podbródka oraz szyi.

Soft Filling, czyli miękki lifting to zabieg warty bliższego zainteresowania i wypróbowania. Być może jest rozwiązaniem dla osób, które szukają naprawdę bezbolesnego i małoinwazyjnego zabiegu, przy jednoczesnym osiągnięciu wyraźnych i trwałych efektów. Najlepszym sposobem na sprawdzenie tej metody ujędrniania i usuwania zmarszczek jest jej osobiste przetestowanie.

Artykuł we współpracy z: http://www.klinikiziemlewski.pl/