Na rynku dostępna jest cała masa suplementów odpowiedzialnych za wspomaganie procesu odchudzania. W szczególności popularne są tak zwane spalacze tłuszczu, które zawierają składniki przyspieszające metabolizm, a to za sprawą nasilenia procesu termogenezy. Czy są one w stanie pomóc przy walce ze zbędnymi kilogramami?

Spalacze tłuszczu to nic innego jak preparaty bogate w składniki nasilające proces wewnątrzustrojowej produkcji ciepła. Skutkuje to przyspieszeniem metabolizmu, a co za tym idzie – większa liczba energii rozpraszana jest w postaci ciepła.

Środki aktywne znajdujące się w spalaczach takie, jak chociażby ekstrakt z czerwonej, białej, zielonej oraz czarnej herbaty, kofeina, wyciąg z imbiru, cytrusów czy pieprzu czarnego oraz kajeńskiego mogą zwiększać tempo metabolizmu przez podniesienie wspominanego powyżej procesu termogenezy.

Problem jednak polega na tym, że ich realny wpływ na postępy w odchudzaniu jest znacznie mniejszy niż wpływ prawidłowo skomponowanego jadłospisu. Zatem nawet długa kuracja z zastosowaniem spalaczy nie przyniesie pożądanych efektów jeżeli nie będzie towarzyszyć im zbilansowana dieta oraz wysiłek fizyczny. Traktować należy je zatem nie jako zamiennik lecz dodatek do codziennej diety. Kobiety zastanawiające się nad tym jak schudnąć powinny zawsze pamiętać, że najważniejsza jest zawsze zdrowa, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna. Natomiast dopiero na końcu powinno się sięgać po spalacze tłuszczu.

Nie zapominajmy również, by w tego typu produkty zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzonych sklepach i wybierać spalacze od wiodących producentów. Przed rozpoczęciem ich stosowania warto skonsultować się także z dobrym, sprawdzonym trenerem osobistym czy dietetykiem.

Jeżeli już zdecydowałaś się skorzystać z tego typu preparatów przyspieszających spalanie tłuszczu. Powinnaś zaopatrywać się najlepiej w aptekach które stanowią znacznie bezpieczniejsze ich źródło . Natomiast jeżeli kupujesz supelementy w Internecie, zweryfikuj zawsze markę i pochodzenie suplementu. Zapytaj też o opinie trenera fitness.