Suplementy wspomagające odchudzanie cieszą się od pewnego czasu rosnącą popularnością. Termin „spalacz tłuszczu” (z angielskiego: “fat burner”) budzi jednoznaczne skojarzenia. Zgodnie z tym co sugeruje nazwa, środki tego typu mają nasilać spalanie tkanki tłuszczowej. Mechanizm ich działania jest dwupłaszczyznowy i sprowadza się do:

  • zwiększenia intensywności procesu termogenezy – czyli produkcji ciepła. Spalacze tłuszczu zazwyczaj są zarazem termogenikami i nasilają proces produkcji ciepła, co związane jest z pobudzeniem wydzielania katecholamin
  • zwiększenie aktywności psychoruchowej i poprawa wydolności – zmniejszają uczucie zmęczenia i umożliwiają prowadzenie cięższych treningów, które powodują większe wydatkowanie energii.

Jaki jest realny wpływ takich środków na organizm i czy są skuteczne ocenimy na przykładzie środka TermoSlim. Reklamowany jest jako skuteczny suplement odchudzający wśród takich środków jak Burn4All, BurnBooster czy FastBurnExtreme.

Skład

L-Tyrozyna – jest uznawana za środek skutecznie usuwający zmęczenie przy jednoczesnym wzmacnianiu kondycji fizycznej. Mówi się o zwiększeniu wydolności organizmu, ograniczeniu apetytu i polepszeniu zdolności koncentracji. Wszystkie te działania wydają się idealnie sprawdzać przy odchudzaniu.

Ekstrakt z zielonej herbaty – silny antyoksydant, który pozwala pozbyć się wolnych rodników. Znany jest z tego, że znacząco przyśpiesza metabolizm.

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy (synefryna) – jeden z najlepszych naturalnych termogeników – czyli substancji spalających tłuszcz w organizmie.

Kofeina – powszechnie nam znana substancja, obecna we wszystkich środkach odchudzających, gdyż przyspiesza metabolizm i ułatwia nam bycie bardziej aktywnym.

Guarana – ogranicza uczucie senności i zmęczenia, wzmaga koncentrację. Może być stosowana w migrenach, depresjach, nadwadze i innych problemach zdrowotnych.

Piperyna czysta (ekstrakt z pieprzu czarnego) – Z badań wynika, że ma właściwości odchudzające, przeciwnowotworowe i antybakteryjne. Piperyna wzmaga proces termogenezy – czyli proces wytwarzania ciepła, podczas którego organizm spala kalorie.

Cena

Ceny suplementów odchudzających o kompleksowej formule wahają się w granicach od 100 do 400 zł za opakowanie. Omawiany dzisiaj TermoSlim wpisuje się do tych tańszych, jednak nie ustępuje składem droższej konkurencji. TermoSlim możemy dostać za 160zł za opakowanie ze strony producenta. W większych pakietach wychodzi taniej – www.termoslim.pl

Dawkowanie

Zgodnie z ulotką zalecane jest zażywanie dwóch tabletek dziennie, 30 min przed posiłkiem w celu zmniejszenia łaknienia.

Efekty

Analizując skład dochodzimy do wniosku, że TermoSlim jest kompleksowym środkiem na odchudzanie. Skład jest przemyślany i substancje dobrze się wzajemnie uzupełniają. Na tle konkurencji jaką miałam okazję testować wypada bardzo dobrze. Substancje zawarte w TermoSlim efektywnie przyczyniają się do zwiększenia termogenezy jak i psycho aktywności.

Opinie – forum

Działania potwierdzają również komentarze występujące na forach internetowych i blogach. Przeważająca liczba opinii jest pozytywna.

Aneta:

Byłam na diecie bez suplementacji przez 6 miesięcy, udało się zrzucić 6kg. Potem na forum znalazłam TermoSlim. Dołączyłem go do mojej diety i przez ostatnie 3 miesiące schudłam 9kg!!!

Jacek:

Ja to zawsze wrzucam spalacz tłuszczu na redukcji. Zawsze 3 miesiące przed wyjazdem na wakacje. Ostatnio właśnie z polecenia termoslim i na prawdę dobrze działa.

Kasienie:

Ja stosowałam przez miesiąc i nic mi to nie dało! Waga nawet nie drgnęła… Za to mężo dałam resztę tabletek i przez następny miesiąc rzeczywiście zeszedł mu tłuszcz z brzucha

Podsumowanie

Skończyły się czasy gdzie producenci mogli do swoich suplementów dodawać byle jakie substancje. W erze internetu opinie można wystawić w przeciągu dwóch minut. Dlatego w naszych recenzjach tak dużą wagę przykładamy do sprawdzania komentarzy na forach. Wygląda na to, że można zaufać producentowi TermoSlim. Aczkolwiek, pamiętajmy – sam suplement nie zrobi za nas wszystkiego. Musimy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę (nie głodówkę) oraz aktywność fizyczną.