Torebka jest nieodłącznym elementem garderoby każdej kobiety. Moda na sportowe torebki niewątpliwie wynika z popularności odzieży sportowej. Przecież każda z nas potrzebuje odpowiedniej torebki do każdego stroju, również tego sportowego. Puma, doskonale znana nam wszystkim marka, jako pierwsza wypuściła na rynek sportowe torebki. Z czasem inne znane marki takie jak Adidas, Nike, Reebok zaczęły wprowadzać swoje modele.

Chcesz się dowiedzieć do jakiego stroju pasuje sportową torebką? Na jakie okazje nosić sportową torebkę? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Sportowa torba – nieodłączny elementem stroju każdego sportowca

Każdy sportowiec nosi bądź dużą sportową torbę bądź mniejszą sportową torebkę. Nie zaskoczę Was stwierdzeniem, że taka torebka idealnie sprawdzi się również do szkoły na zakupy, wycieczkę czy do pracy. Torebka sportowa nie musi iść w parze z dresem i sportowym obuwiem. Możesz ją łączyć ze stylem casualowym, tym bardziej, że na rynku pojawiło się mnóstwo odmian w stylu „sport glamour”. Taka torba ma tradycyjny kształt, natomiast zdobią ja eleganckie dodatki np. złote lub srebrne zamki lub ozdobne klamry.

Fasony i kolory torebek sportowych

Torebki sportowe dostępne są w różnych fasonach. Znajdziesz tu zarówno te sztywne podobne do kuferków, jak i te bardziej miękkie. Takie torebki są zazwyczaj bardzo pojemne. Posiadają wiele detali – kieszonki, paski, naszywki. Dlatego cieszą się sporym zainteresowaniem u kobiet aktywnych zawodowo, matek oraz studentek.

Wśród torebek sportowych można znaleźć te do noszenia w ręku, na ramię czy w formie torebki-listonoszki.

Torebki sportowe dostępne są w wielu kolorach, np. zielonym, różowym, błękitnym, czarnym, żółtym, białym, seledynowym, pomarańczowym, czerwonym.

Torebki sportowe niewątpliwie są pakowne i funkcjonalne. Z pewnością i Ty powinnaś mieć w swojej kolekcji torebek przynajmniej jedną torebkę sportową.

Jeżeli interesuje cię historia damskiej torebki zapraszam do odwiedzenia artykułu: Historia Damskiej Torebki.