Często nasze oczy są kluczowym elementem w makijażu. Dbamy, aby spojrzenie było wyraziste, dlatego stosujemy różne sztuczki, by oczy były większe. Najczęściej wykorzystujemy odpowiednie konturowanie cieni. Nakładamy jaśniejsze w wewnętrznej stronie oka, a ciemniejsze na zewnątrz, by nadać spojrzeniu głębi. Wiele stylistek zajmujących się również makijażem dobrze wie, że prawdziwe cuda mogą zdziałać sztuczne rzęsy.

Jak aplikować sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy, w tym rzęsy kępki, najczęściej nakleja się tuż przy naturalnych rzęsach. Inny efekt dadzą spojrzeniu rzęsy kępki, a inne rzęsy na taśmie bądź rzęsy na pasku. Rzęsy kępki z reguły zakładane są zaraz przy naturalnych rzęsach, podobnie jak w przypadku, kiedy decydujemy się na rzęsy 1:1. Mają one za zadanie powiększyć optycznie oko. Są klejone na delikatny klej, który łatwo jest zmyć z pomocą płynu do demakijażu. Rzęsy na pasku są prostsze w aplikacji i może to zrobić klientka samodzielnie. Wystarczy umieścić początek paska z rzęsami tuż przy linii rzęs od zewnętrznej strony. Pasek należy lekko docisnąć, żeby nie odkleiły się. Zdejmuje się je lekko ciągnąć za koniec paska. Rzęsy na taśmie również aplikuje się w ten sposób, jednak często jest to taśma magnetyczna, dzięki czemu aplikacja jest znacznie prostsza.

Kiedy udać się do kosmetyczki, by założyć sztuczne rzęsy?

Rzęsy zakłada się u kosmetyczki wtedy, kiedy zależy nam na aplikacji profesjonalnej na znacznie dłuższy czas, np. jeśli chodzi nam o rzęsy 1:1. Kosmetyczka jest w stanie założyć rzęsy tak, by były one równo umocowane zaraz przy naszych naturalnych rzęsach i by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Poza tym wykorzystuje bardzo często rzęsy profesjonalne, znanych producentów, takich jak Professional Lashes. Dzięki temu ma dostęp m.in. do bardzo naturalnych rzęs. Jedwabne rzęsy, czy rzęsy norki są o wiele droższe, ale także znacznie lżejsze i lepiej wyglądające na oku niż drogeryjne sztuczne rzęsy. Dają pełną swobodę oraz sprawiają, że klientka wygląda bardzo delikatnie i naturalnie. Rzęsy są zagęszczone i co najważniejsze nie wyglądają na sztuczne.

Rzęsy sztuczne można znaleźć w ofercie Professional Lashes na stronie: http://professional-lashes.pl/ W ofercie znaleźć można rzęsy o różny profilowaniu oraz wykonane z jedwabiu: http://professional-lashes.pl/oferta,5,pl.html

Sztuczne rzęsy w formie kępek również mogą być aplikowane przez wizażystkę. Wiele kosmetyczek wykonujących makijaże zakłada takie kępki do makijażu wieczorowego, by powiększyć oko i nadać spojrzeniu charakteru. Takie rzęsy kępki świetnie sprawdzą się przy małych oczach albo głęboko osadzonych. Kępki najczęściej zakłada się po zewnętrznej stronie powieki. Potrafią one idealnie zagęścić rzęsy naturalne klientki przy użyciu już niewielkiej ilości kępek.