Szukasz wystrzałowej kreacji na karnawał, ale chciałabyś ją jeszcze kiedyś założyć? Srebrne ubrania to wybór dla Ciebie – doskonale sprawdzą się tak na karnawałowej imprezie, jak i w całym sezonie SS 2016!

Srebrne tkaniny pojawiły się na wybiegach we wszystkich możliwych odmianach. Są chromowane, gładkie i sztywne materiały, pojawia się jednak również zmatowiona wersja, przypominająca aluminium. Do tego projektanci bawiąc się teksturą stworzyli materiał „wygnieciony”, imitujący aluminiową folię czy lśniące koce termiczne.

Srebro solo…

W sezonie wiosna-lato metaliczne tkaniny stały się obowiązkowym elementem kolekcji największych projektantów. Niektórzy poszli na całość i przygotowali kreacje od stóp po czubek głowy otulające modelki srebrnym materiałem – jak na pokazie Victorii Beckham SS 2016 czy Lacoste SS 2016.

victoria beckham ready to wear spring summer 2016 new york september 2015 photo east news zeppelin
Victoria Beckham SS 2016 (foto: EAST NEWS / ZEPPELIN)

lacoste ready to wear spring summer 2016 new york september 2015 photo east news zeppelin
LACOSTE SS 2016 (foto: EAST NEWS / ZEPPELIN)

I w duecie!

Nie zabrakło również klasycznych i bardziej śmiałych połączeń srebra z innymi barwami i teksturami. I tak w kolekcji Courreges SS 2016 krótka spódniczka ze srebrnej skóry zestawiona została z prostą, prążkowaną białą bluzką, a Isabel Marant zaproponowała bardzo odważny zestaw: skórzaną kurtkę, żółte spodnie z tkaniny i bluzkę w etniczne wzory. Tak się przywołuje słońce!

courreges ready to wear spring summer 2016 paris september 2015
Courreges SS 2016 (foto: EAST NEWS / ZEPPELIN)

isabel marant ready to wear spring summer 2016 paris fashion week october 2015 photo east news zeppelin
Isabel Marant SS 2016 (foto: EAST NEWS / ZEPPELIN)

Aplikacje i nadruki

Na odważną zabawę ze srebrem zdecydował się dom mody Louis Vuitton. W kolekcji wiosenno-letniej pojawia się bowiem płaszczyk w kolorze grafitowym, z intrygującymi, srebrnymi nadrukami przywodzącymi na myśl dziergane swetry. Oto, przykładjak bawić się modą!

louis vuitton ready to wear spring summer 2016 paris fashion week october 2015 photo east news zeppelin
Louis Vuiton SS 2016 (foto: EAST NEWS / ZEPPELIN)