Kolor srebrny jest to metaliczny odcień koloru szarego. Jeżeli opisujesz swój charakter tym kolorem to musisz być osobą honorową, romantyczną i godną zaufania. Masz wysokie mniemanie o sobie, bo przecież srebrny to kolor cennego metalu.

Niezależnie od tego, jaka panuje moda, można doskonale podkreślić własną urodę poprzez dobór odpowiedniego koloru. Srebrny jest to odpowiedni kolor dla Pań o typie urody lato i zima. Unikać go powinny natomiast Panie o typie urody wiosna i jesień. Jeżeli nie wiesz jakim typem urody jesteś, koniecznie musisz to sprawdzić. Źle dobrany kolor niekorzystnie wpłynie na Twoją urodę.

Każda z nas ma swoje upodobania kolorystyczne. Bardzo często wybierasz dany kolor, bo bardzo go lubisz lub też kierujesz się panującymi aktualnie trendami w modzie. Pamiętaj jednak o tym, że źle dobrany kolor może bardzo negatywnie wpłynąć na Twój wygląd. Twarz może wydać się np. zmęczona i blada, pozbawiona blasku i bez wyrazu. Ponadto, źle dobrany kolor może dodać Ci kilka lat, a przecież każda z nas stara się za wszelką cenę osiągnąć odwrotny efekt. Jeżeli odpowiednio dobierzesz kolor podkreśli on Twoją urodę. Twoja twarz będzie wydawać się młodsza, oczy nabiorą intensywniejszego koloru i będą pięknie błyszczały.

Kolor srebrny podzielić możemy na dwa odcienie; jasny srebrny i ciemny, przypominający trochę stare zniszczone srebro.

Srebrny to kolor bardzo odważny. Decydując się na niego musisz postawić na proste kroje i fasony. Nie przesadzaj z ilością srebrnych dodatków lub srebrnej odzieży, którą wybierasz. Zbyt duża ilość może spowodować, że twoja stylizacja będzie tandetna. Do niedawna kolor ten zarezerwowany był na wielkie wyjścia. Teraz srebro coraz częściej pojawia się w codziennych stylizacjach. Obecnie ten kolor bardzo często pojawia się również w stylizacjach sportowych.

Pamiętaj zatem, że srebrny kolor sprawdzi się nie tylko na imprezie, ale również możesz go wykorzystać na co dzień. Nie zapomnij, ze jest to trudny kolor i musisz umiejętnie go połączyć. Dodatki w tym kolorze bardzo ładnie rozświetlą Twoją stylizację. W tym wypadku trzymaj się zasady: Co za dużo to niezdrowo.