Z tezą, że biżuteria jest najlepszym przyjacielem kobiety, nie warto się kłócić. Można jednak ją wzbogacić o jeden szczegół – powinna być to biżuteria srebrna. Srebro stawiane jest w rankingu metali szlachetnych oczko niżej niż złoto. Czy słusznie? To zależy od osobistych upodobań. Jedno można jednak uznać za pewnik – srebrna biżuteria doskonale sprawdza się w dziennych stylizacjach, natomiast złotą lepiej zostawić na wieczorne wyjścia.

Biżuteryjna moda na co dzień – srebrne dodatki na dłonie

Piękne, zadbane dłonie to ozdoba każdej kobiety. Odpowiednio dobrana biżuteria dodatkowo podkreśla ich urodę. Srebrne pierścionki i bransoletki są bardzo pożądanym szczegółem stylizacji, warto więc dobrać je tak, by stanowiły razem z kreacją harmonijną całość. Obecnie najmodniejsze są delikatne pierścionki i cienkie bransoletki, które doskonale prezentują się na nadgarstku. Dziewczęca stylistyka jest bardzo korzystna dla wszystkich kobiet bez wyjątku – odejmuje lat i dodaje lekkości każdej stylizacji. To dobra propozycja dla minimalistek. Dla zwolenniczek nieco bardziej okazałej biżuterii, srebrne łańcuszki i wężyki mogą być bazą do rozbudowania bransoletki.

Charmsy – fenomen w świecie biżuterii

Od kilku lat triumfy święcą bransoletki typu charms. Drobne elementy w różnych kształtach i o rozmaitej symbolice, do zawieszenia na łańcuszku-bazie, są niezwykle popularne i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał przeminąć. Szczególnym powodzeniem cieszą się wśród nastolatek, ale także w gronie nieco starszych kobiet. To nie tylko ozdoba, bransoletka charms może stanowić rodzaj pamiętnika, którego poszczególne elementy odnoszą się do ważnych wydarzeń z życia. Wybór zawieszek jest bardzo duży, a projektanci wciąż wzbogacają ofertę charmsów, tak by zaspokoić potrzeby rynku. To niejednokrotnie pamiątka na całe życie, dlatego, decydując się na stworzenie takiej zindywidualizowanej ozdoby, warto zainwestować w biżuterię najlepszej jakości i z pewnego źródła. Na podobnej zasadzie można komponować biżuterię we własnym stylu, budując bransoletki modułowe. Ofertę tego typu prezentuje np. marka PANDORA – szeroki wybór koralików i zawieszek pozwala na wyrażenie siebie i swojej artystycznej wrażliwości.

Bransoletki ze srebra – oryginalny akcent na przegubie

Delikatna i stylowa srebrna biżuteria świetnie pasuje do każdej stylizacji. Przy zachowaniu zasady umiaru, nie istnieje w zasadzie ryzyko modowej wpadki. Warto przy tym dobierać dodatki w myśl równoważenia całości. Jeśli kreacja jest skromna, można sobie pozwolić na bardziej okazałą biżuterię, długie kolczyki czy masywny naszyjnik. W przeciwnym wypadku, lepiej założyć skromne, delikatne łańcuszki, cienkie bransoletki, lekkie i dyskretne wkręty. Reguły te odnoszą się, naturalnie, do sytuacji oficjalnych lub miejsc, gdzie obowiązuje sztywny dress code. Podczas bardziej nieformalnych wyjść można sobie pozwolić na łączenie stylów i materiałów, w sposób ograniczony jedynie modową wyobraźnią.