Stół ogrodowy wybierz taki, by spełniał wszystkie funkcje, jakich wymagasz. Jeśli często organizujesz duże przyjęcia w ogrodzie – postaw na większy rozmiar.

Stół ogrodowy. Materiał – technorattan

Technorattan to bardzo popularny w ostatnich latach materiał do tworzenia mebli ogrodowych. Można z niego wykonać niemal wszystkie rodzaje mebli: stół ogrodowy, stolik, krzesła, fotele, kanapę, ławę, a nawet skrzynię do przechowywania. Ma bardzo dużo zalet, dlatego cieszy się sporą popularnością.

Technorattan jest materiałem syntetycznym, który jest nieco podobny do rattanu, ale tylko go imituje. Tworzy się go przez wyplatanie z pojedynczych pasków wytwarzanych z wysokiej jakości włókien polietylenowych albo poliuretanu. Przy produkcji często można znaleźć dodatki, których zadaniem jest uzyskanie większej sztywności i odporności technorattanu. Według założeń ma być odporny na działanie promieni słonecznych, co sprawdzi się, jeśli meble z technorattanu są stale umieszczone na zewnątrz.

Są różne rodzaje technorattanu:

–        technorattan płaski – najtańszy model na rynku, wyplata się go szybko i potrzebna bardzo mało materiału, stąd niska cena, ale też mniejsza wytrzymałość niż w przypadku mebli wytworzonych z technorattanu opisywanego poniżej,

–        technorattan półokrągły – tutaj sploty są zdecydowanie mocniejsze ze względu na użycie większej ilości materiału, półokrągłe sploty potrafią lepiej imitować rattan,

–        technorattan okrągły – to najdroższy rodzaj na rynku, i najbardziej przypominający rattan, to ze względu na mocne sploty wykonane z dużej ilości materiału.

stół ogrodowy - stolik ogrodowy

Stół ogrodowy z technorattanu – zalety

Jednym z mebli, które można zamówić dla siebie z technorattanu, jest stół ogrodowy. Taki rodzaj materiału daje ogromną wygodę, ponieważ technorattan da się łatwo wyczyścić. Na pewno nie raz i nie dwa zdarzyło Ci się wylać coś na stół ogrodowy, zabrudzić go ketchupem podczas grilla czy zauważyć zabrudzenia, które spowodował na przykład pies. Z technorattanu wszystkie zabrudzenia można bardzo łatwo zmyć, zatem będzie to dobry kompan podczas spotkań towarzyskich.

stolik ogrodowy - stół ogrodowy

Dobrą inwestycją – analogicznie do powyższej – będzie stolik ogrodowy, przy którym ustawisz nie krzesła, ale raczej kanapę lub fotele. Stolik ogrodowy służy raczej do serwowania kawy niż do stawiania mięsa z grilla, więc i jego rozmiary są mniejsze. W tym przypadku technorattan również się sprawdzi, bo pozwoli stworzyć mebel, który będzie można bez problemu przenosić – technorattan jest lekki.

Możesz wybrać do swojego ogrodu zarówno stół, jak i stolik. Jeśli jednak nie masz zbyt dużo przestrzeni i musisz zdecydować się na jedno, postaw na ten, który da Ci więcej możliwości – mamy na myśli większy stół ogrodowy. Możesz na nim i podać kawę z ciastkiem, i postawić półmiski z przekąskami na wieczór.

Możesz skomponować z technorattanu zestaw mebli do ogrodu – wybierz stół, stolik, krzesła, fotel i kanapę, a styl Twojego ogrodu, balkonu lub tarasu będzie fenomenalny. Będziesz chciał spędzać w nim jak najwięcej czasu, nigdy się nie nudząc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj