My kobiety, zwracamy uwagę na nasz wygląd nie tylko na wieczornych spotkaniach, ale również na co dzień. Staramy się, aby nasze stylizacje zarówno te do pracy, jak i te do szkoły na zakupy czy na bieganie bądź fitness były idealnie dobrane. To nie prawda, jak mówią: „nie ważne w co jesteś ubrana, ważne, że uprawiasz sport”. Przecież od wieków wiadomo, że im lepiej wyglądamy tym lepiej się czujemy… Zgodzę się, że strój sportowy powinien być przede wszystkim wygodny, ale przy tym może być również ładny i modny.

Na co powinnaś zwrócić uwagę kupując strój sportowy?

  • buty sportowe – buty sportowe to jeden z najważniejszych elementów stroju sportowego. Dopilnuj, aby były odpowiednio dobrane do Twojej stopy i do sportu, który uprawiasz. Zwróć uwagę, aby buty sportowe były przewiewne i miały wyjmowaną wkładkę, którą w razie potrzeby szybko możesz przeprać. Kolejnym ważnym elementem obuwia sportowego jest podeszwa. Podeszwa zewnętrzna powinna być przede wszystkim antypoślizgowa. Natomiast podeszwa wewnętrzna, której zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów powinna być miękka, aby zbytnio nie oddziaływać na stawy.
  • bielizna sportowa – jeżeli jeszcze nie zaczęłaś swojej „sportowej przygody” pewnie zastanawiasz się czy bielizna sportowa jest Ci w zasadzie potrzebna… Wystarczy, że poskaczesz kilka sekund w miejscu i docenisz zalety biustonosza sportowego. Takie biustonosze dzielimy na trzy typy:
    • kompresyjne – ten typ minimalizuje ruch piersi poprzez przyciśnięcie ich do klatki piersiowej. Ten typ biustonosza sportowego powinnaś wybrać jeżeli masz mały lub średni biust.
    • z dzielonymi miseczkami – ten typ biustonosza sportowego zapewnia bardziej komfortowe ułożenie piersi. Jeżeli jesteś posiadaczką większego biustu ten typ biustonosza sportowego jest dla Ciebie.
    • z dzielonymi miseczkami oraz regulacją – jest to po prostu stanik sportowy z dzielonymi miseczkami, dodatkowo tylko mają regulowane taśmy, dzięki którym lepiej dopasujesz stanik do ciała. Nie zapomnij o majtkach. Najlepiej wybierz te bezszwowe, aby żaden szew Cię nie uwierał i nie rozpraszał podczas ćwiczeń.
  • strój sportowy – oczywiście dopasowuj go do warunków w jakich będziesz ćwiczyć i do odpowiedniej dyscypliny sportowej. Podczas joggingu jesienną porą czapka, rękawiczki oraz specjalna odzież o właściwościach grzewczych mogą okazać się niezbędne. Z kolei na trening w siłowni możesz wybrać lżejszy strój. Dokonując wyboru zwróć uwagę, aby Twój strój sportowy wykonany był z oddychających termoaktywnych materiałów, dzięki czemu poczujesz się komfortowo podczas ćwiczeń.