Wesele to ważna dla całej rodziny uroczystość, podczas której chcemy wyglądać jak najlepiej i olśnić wszystkich gości. Tylko jak to zrobić, by jednocześnie czuć się komfortowo oraz dopasować strój do charakteru imprezy?

Po pierwsze – gdzie odbędzie się wesele?

Pytanie o miejsce, w którym odbędzie się wesele, jest bardzo ważne. Generalnie w modzie weselnej pasuje spora dowolność, jednak sam charakter uroczystości może mocno zmienić te zasady. Jeśli na przykład wesele odbywać się będzie w wytwornym dworku, najlepiej zaprezentujemy się strojach wieczorowych. Na wesele w ogrodzie czy na plaży (a takich imprez plenerowych jest coraz więcej) nie założymy raczej zapadających się w ziemi szpilek, a zakładając suknię balową na luźne wesele w klubie tylko się wygłupimy. Młoda para powinna poinformować nas, jeśli wymagany jest jakiś konkretny strój. W przeciwnym razie – decyzja należy do nas i postarajmy się podjąć ją z rozsądkiem.

Po drugie – odpowiednia sukienka

Piękna, dopasowana do naszej figury sukienka – oto klucz do sukcesu. Żaden inny strój w tak doskonały sposób nie podkreśla naszej kobiecości i atrakcyjności. Wybierając odpowiedni fason kierujmy się najświeższymi trendami, ale też (a może przede wszystkim) wadami i zaletami własnej figury. Panie z szerokimi biodrami i udami powinny postawić na rozkloszowane lub trapezowe modele, a kobiety pragnące optycznie poszerzyć dolne partie ciała – na sukienki bombki. Zawsze warto podkreślać talię, choć w luźnych, prostych fasonach dobrze wyglądać będą bardzo szczupłe osoby. Sukienki wieczorowe na wesele oraz wiele innych inspiracji odnajdziemy np. na stronie sugarfree.pl – nowej marki oferującej szeroki wybór sukienek na każdą okazję, inspirowanych stylem gwiazd i znanych blogerek modowych.

Wybór właściwych dodatków

Często mówi się, że to właśnie odpowiednio dobrane dodatki „robią” całą stylizację. Niewątpliwie jest w tym sporo prawdy, ponieważ to właśnie one są przysłowiową wisienką na torcie i nadają stylizacji niepowtarzalnego charakteru. Niezwykle ważne jest odpowiednie obuwie, dopasowane do całości. Dobierajmy je w taki sposób, aby całość była wyważone – tak więc do krótkiej sukienki buty na niewielkim obcasie, a do długiej gustowne wysokie szpilki. Podobnie postępujmy z biżuterią – ozdobne sukienki z biżuteryjnym dekoltem nie wymagają dodatkowych świecidełek, a dla tych skromniejszych niezbędnym dodatkiem będzie np. piękna kolia.

Planując weselną stylizację, musimy znaleźć złoty środek – połączyć nasze upodobania, szacunek do gustu pary młodej oraz wygodę (przecież musimy w niej spędzić całą noc!). Powodzenia!