Papier toaletowy jest jednym z produktów, bez których ciężko wyobrazić sobie życie. Producenci tego typu artykułów prześcigają się w kreatywności, co prowadzi do powstania bardzo szerokiej oferty oraz różnorodności dostępnego asortymentu. Coraz częściej na sklepowych półkach obok zwykłego papieru w rolkach zobaczyć można nawilżany papier toaletowy. Jakie są zalety takiego rozwiązania i czy warto zastąpić nim tradycyjny papier? Podpowiadamy!

Papier toaletowy – na co zwrócić uwagę?

Tradycyjny papier toaletowy dostępny jest w dziesiątkach wariantów, jeśli chodzi o grubość, ale też zapach, kolor, a często nawet widoczny na nim nadruk. Obok szarego papieru makulaturowego dostępne są rolki w przeróżnych odcieniach, często aromatyzowane, co ma zwiększać komfort użytkowania produktu. Taki „zwyczajny” papier toaletowy to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnym domu, a co za tym idzie – używamy go często i w dużej ilości. Warto zatem zadbać o to, by korzystanie z niego było z jednej strony komfortowe, a z drugiej miało jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Z tego powodu należy zwrócić uwagę nie tylko na sam produkt, ale i jego opakowanie i wybrać takie, które nadaje się do recyklingu, a także kupować jedną większą paczkę papieru zamiast kilku małych – dzięki temu można znacznie ograniczyć ilość śmieci produkowanych przez gospodarstwo domowe.

Nawilżany papier toaletowy – czy warto?

Doskonałą alternatywą dla zwykłego papieru toaletowego w rolkach jest nawilżany papier toaletowy. Dlaczego? Tego typu produkty zapewniają doskonałe oczyszczenie po skorzystaniu z toalety i mogą okazać się skuteczniejsze niż tradycyjny, suchy papier toaletowy. Co więcej, z racji większej efektywności możliwe jest zużycie mniejszej ilości papieru niż w przypadku papieru suchego, co sprawia, że takie rozwiązanie staje się korzystniejsze dla środowiska. Nawilżany papier toaletowy to także ochrona skóry przed powstaniem wywołujących dyskomfort podrażnień, dodatkowa pielęgnacja i odświeżenie. Z tego powodu chętnie sięgają po niego rodzice małych dzieci, które są szczególnie narażone na odparzenia i inne podrażnienia. Taki produkt świetnie sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale i w wyjątkowych sytuacjach, np. podczas podróży, gdy chcemy czuć się świeżo mimo braku dostępu do prysznica – niewielkie, szczelnie zamknięte opakowanie można z łatwością umieścić w każdym bagażu. Nawilżany papier toaletowy można spłukiwać w toalecie tak samo jak papier w tradycyjnym, suchym wydaniu.

Jaki papier wybrać?

Czy warto zatem zastąpić tradycyjny papier nawilżanym papierem toaletowym? Podczas zakupu produktów higienicznych warto kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami i komfortem. Jeśli zastanawiasz się, jaki papier toaletowy wybrać, by uzyskać jak największą wydajność i wygodę, papier toaletowy Velvet będzie dobrym wyborem. To produkt doskonale znany Polakom – firma Velvet rozpoczęła działalność aż 125 lat temu jako fabryka papieru. Była wówczas znana jako Fabryka Papieru Klucze. Z biegiem lat zaczęto produkować w niej papier do celów higienicznych, a dziś Velvet jest jedną z najbardziej znanych tego typu firm w Polsce. Wśród asortymentu firmy znajduje się nie tylko tradycyjny papier toaletowy w rolkach, ale też nawilżany papier toaletowy, w tym wersje dla dzieci oraz dla alergików. Poza tym firma dostarcza również ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne oraz płatki i patyczki. Opakowania tych produktów w 99% nadają się do recyklingu.