Podróż, kamping, niespodziewane wyjście – w niektórych sytuacjach ciężko jest zadbać o idealną fryzurę. Rozwiązanie? Suchy szampon, który można stosować w każdym miejscu i o każdej porze.

Suchy szampon to kosmetyk w sprayu, którego zadaniem jest przede wszystkim pochłonięcie nadmiaru sebum i zlikwidowanie nieprzyjemnego zapach. Jego najważniejszymi składnikami kosmetyków jest pochłaniająca wilgoć skrobia oraz bezpieczne dla skóry substancje zapachowe. Oprócz tego suche szampony często zawierają składniki odżywcze, które pomogą zadbać o objętość, kolor albo nawilżenie. Stosowanie kosmetyku wymaga nieco wprawy: należy go wstrząsnąć, a następnie rozpylić w odległości ok. 30 cm od głowy. Potem wystarczy opuszkami palców wmasować suchy szampon w skórę głowy i u nasady włosów. Ostatnim krokiem jest rozczesanie i ułożenie fryzury według własnych upodobań. Brzmi banalnie, lecz początki mogą być trudne. Częstym problemem pojawiającym się przy aplikacji jest powstawanie nieestetycznych białych plam. Są one najczęściej spowodowane rozpyleniem szamponu zbyt blisko skóry głowy – przy zachowaniu odpowiedniej odległości jasne plamy nie powinny być problemem.

Suchy szampon nadaje się do każdego typu włosów i doskonale sprawdza się do odświeżania fryzury pomiędzy kolejnymi myciami. Na efekt działania kosmetyku nie trzeba długo czekać: jest widoczny tuż aplikacji i rozczesaniu włosów, co sprawia, że suchy szampon świetnie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach. Nadaje przy tym włosom lekki i świeży zapach, więc można go używać do pozbywania się nieprzyjemnej woni papierosowego dymu. Suchy szampon to także dobre rozwiązanie dla włosów farbowanych: stosowanie tego kosmetyku pozwala zmniejszyć częstotliwość tradycyjnego mycia włosów, przez co dłużej można cieszyć się intensywnością koloru. Suchy szampon przydaje się także do stylizacji włosów, szczególnie tych krótkich: można za jego pomocą uzyskać ciekawe fryzury bez stosowania obciążających pianek czy żelów.

Suchy szampon to bardzo poręczny gadżet: dobrze jest mieć go nie tylko na półce w łazience, ale i w torebce. Na rynku dostępne są i większe, i mniejsze wersje tych kosmetyków (np. Batiste produkuje suche szampony w butelkach o objętości 200 ml i 50 ml), coraz częściej też można je spotkać w drogeriach stacjonarnych bądź internetowych. Czyżby suche szampony podbijały serca Polek?