Dzień, w którym dziecko bierze ślub to jeden z piękniejszych dni w życiu każdej matki. Wzruszeniu i śmiechom nie ma końca nawet, jeśli wcześniejsze zabiegi organizacyjne przysporzyły wam odrobiny stresu. Królową tego dnia bezsprzecznie na zawsze pozostanie panna młoda.  Jednak i matki dokładają zwykle wszelkich starań, by pokazać się w tej chwili od jak najlepszej strony. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by nie popełnić odzieżowego faux pas i przynieść swemu dziecku prawdziwą chlubę towarzysząc mu w uroczystości prowadzącej do nowego życia.

Skromność zawsze w cenie

Na ślubie własnego dziecka masz być jego wsparciem i ostoją. Twój udział jest dla niego niezwykle ważny. Pamiętaj o tym, że twoja latorośl, dziś już tak wyrośnięta, widziała cię dotąd w wielu różnych sytuacjach, a więź między wami jest już dawno ustalona. Nie próbuj więc zdobywać uznania tłumów krzykliwym strojem, ubierz się elegancko i wygodnie, w sukienkę o klasycznym kroju. Podczas wesela będziesz prawdopodobnie w stałym ruchu, niosąc pomoc młodym w opiekowaniu się gośćmi zadbaj więc o to, by wybrany model umożliwiał ci swobodne poruszanie się i nie powodował najmniejszego dyskomfortu. Sukienki na wesele dla matki mogą sięgać ziemi lub delikatnie odsłaniać kolano, co daje możliwość zarówno ukrycia niedoskonałości, jak i subtelnego wyeksponowania kobiecych atutów. Niezalecane są przy tym głębokie dekolty bowiem w tym dniu występujemy w określonej, odpowiedzialnej roli, do której epatowanie seksualnością zdecydowanie nie pasuje – tym, co najbardziej nas ozdobi jest szczery, promienny uśmiech. 

Dobierz właściwy kolor i dodatki

Odpowiedni kolor to ten, w którym najlepiej się czujesz. Istnieją jednak pewne określone zwyczaje, dotyczące ślubnej kolorystyki. Biel zwyczajowo zarezerwowana jest dla Panny Młodej, natomiast czerwień i czerń niezbyt przystają do okazji, jaką jest połączenie dwojga kochających się osób węzłem małżeńskim. Tradycyjnie matki państwa młodych stawiają na delikatne i łagodne pastele, jeśli jednak twój typ urody całkowicie do nich nie pasuje wybierz sukienkę w kolorze intensywnej zieleni lub głębokiego granatu – to zawsze sprawdza się rewelacyjnie. 

Charakter dodatków dopasuj uważnie do stylizacji. Suknia obszyta filigranową koronką nie wymaga już wielu ozdób, jeśli jednak wybrałaś klasyczną, gładką sukienkę koktajlową koniecznie dopasuj do niej ozdobny szal lub przełam prostotę designerską biżuterią. W ten sposób zachowasz umiar i styl i bez najmniejszych przeszkód będziesz mogła cieszyć się wyjątkową chwilą w życiu twojego dziecka.