Dla większości kobiet suknia ślubna kojarzy się z długą suknią w stylu księżniczki. Jednak suknia ślubna wcale nie musi być długa do ziemi oraz skrzętnie zakrywać naszych nóg!

Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się bowiem także krótkie suknie ślubne o długości do kolan. Krótka suknia ślubna jest wygodna, lekka i… tańsza, przez co coraz więcej kobiet wybiera właśnie ją. Kiedy warto jednak postawić na tradycję i wybrać długą suknię ślubną, a kiedy lepszym wyborem będzie krótka ślubna kreacja?

Długa suknia ślubna – dla kobiet ceniących sobie tradycyjne rozwiązania

Długie suknie ślubne to zdecydowana większość modeli oferowanych przez salony sukien ślubnych. To właśnie one cieszą się największą popularnością wśród przyszłych panien młodych. Długie suknie ślubne występują w wielu kolorach oraz modelach, dzięki czemu każda kobieta może spośród nich wybrać swoją wymarzoną ślubną kreację, która podkreśli zalety jej sylwetki oraz starannie zakryje jej mankamenty.

Tradycyjne długie suknie ślubne to idealny wybór dla kobiet, które już jako dziewczynki marzyły o swoim ślubie. Doskonale sprawdzą się także u pań, które cenią sobie tradycyjne i klasyczne rozwiązania. Długa suknia ślubna będzie bowiem zawsze modna oraz spodoba się każdemu, zwłaszcza osobom starszym. Długa suknia ślubna jest także najodpowiedniejszą, według opinii wielu osób, kreacją na ślub kościelny. Ze względu na swoją długość, tradycyjna suknia doskonale sprawdzi się także u kobiet, które nie są do końca zadowolone z wyglądu swoich nóg.

Krótka suknia ślubna dla odważnych kobiet, które cenią sobie wygodę

W ofercie dla przyszłych żon proponowanej przez salony sukien, oprócz tradycyjnych długich sukien, znajdziemy także krótkie modele ślubnych kreacji. Są one lekkie i zwiewne, idealnie nadają się więc dla młodych kobiet, które chcą dzięki nim podkreślić swoją młodość oraz wyglądać przy tym oryginalnie.

Nie oszukujmy się bowiem, mimo tego, że krótkie suknie cieszą się dużym zainteresowaniem i posiadają je w swojej ofercie praktycznie wszystkie salony sukien, to jednak są kreacje przeznaczone raczej dla odważnych kobiet. Krótka suknia ślubna nie musi się także podobać każdemu, zwłaszcza osobom ze starszego pokolenia, które nade wszystko cenią sobie tradycyjne i klasyczne rozwiązania. Krótka suknia ślubna nie będzie także dobrze wyglądała na każdej sylwetce. Jest to bowiem model przeznaczony głównie dla kobiet, które mają ładne, szczupłe i dość długie nogi, gdyż to właśnie je krótka suknia szczególnie eksponuje.

Krótkie suknie ślubne nie są jednak pozbawione swoich zalet! Są bowiem bardzo wygodne, nie plączą się podczas tańca i chodzenia oraz się nie brudzą. Panna młoda ubrana w taką sukienkę może więc tańczyć oraz świetnie bawić się na swoim weselu bez obaw o zabrudzenie czy zniszczenie kreacji. Ze względu na odkryte nogi, krótkie sukienki ślubne doskonale nadają się także na ślub w gorące letnie dni, gdyż są bardziej przewiewne od długich sukien. Ze względu na mniejsze zużycie materiału, krótkie suknie ślubne kupimy także w niższej cenie niż ich długie odpowiedniki.

Sprawdź sama, która suknia będzie najlepsza dla Ciebie!

Jak widać, zarówno krótkie, jak i długie suknie ślubne posiadają swoje wady i zalety. Jeśli nadal jesteśmy niezdecydowane, na które z nich postawić, nie pozostaje nam nic innego, jak odwiedzić salony sukien, które mają w swojej ofercie zarówno krótkie, jak i długie modele ślubnych kreacji. Znajdziemy najbliższe salony sukien na Weselezklasa.pl, portalu weselnym, który daje nam możliwość zapoznania się z ofertą salonów sukien ślubnych z całej Polski. Przymiarka rozwieje bowiem nasze wątpliwości oraz pozwoli podjąć właściwą decyzję co do długości sukni, w której staniemy przed ołtarzem.