Na nadbałtyckich plażach coraz częściej oprócz „plażingu” wypoczywający sięgają po sporty wodne. Kitesurfing czy surfing zdobywają coraz szersze rzesze fanów. Najpopularniejszym, a wręcz kultowym miejscem dla polskich surferów stały się Chałupy. Mężczyźni dominują w tej dyscyplinie, co nie znaczy jednak, że nie mogą go uprawiać kobiety. Coraz więcej Pań zakochuje się w desce z wzajemnością i są w tym naprawdę dobre!

Kobieca siła to nie tylko siła charakteru czy osobowości, ale też dobrego gustu! Aktywne kobiety chcą wyglądać dobrze w każdej sytuacji, stąd topowe marki zaczęły tworzyć stroje kąpielowe dedykowane surferkom!

Jak wybrać stroje kąpielowe do uprawiania sportów wodnych?

Do uprawiania sportów wodnych odpowiednie będą zarówno stroje kąpielowe jednoczęściowe jak i stroje kąpielowe dwuczęściowe. Najważniejsze jest to, by wybierać modele, które:C

  • Nie będą krępować ruchów,
  • Będą idealnie przylegać do sylwetki,
  • Zapewnią odpowiednie trzymanie biustu.

Jednym słowem stroje kąpielowe damskie zakładane przez aktywne kobiety powinny być wygodne i komfortowe w użyciu. Nie mogą obcierać czy uciskać, ale nie powinny być też zbyt luźne. Szybkoschnące i stworzone z wytrzymałego materiału. Sportowe kostiumy kąpielowe otulając ciało mają dawać uczucie drugiej skóry!

Odpowiednio dobierz rozmiar – strój kąpielowy damski przymierzony w sklepie powinien być dość ciasny, ponieważ w styczności z wodą materiał delikatnie się rozluźni.

Osoby dbające o projektowanie strojów sportowych damskich przeznaczonych do sportów wodnych zadbali, by nie kojarzyły się one jedynie z „roboczym” kostiumem. Jeśli chcesz wyglądać kobieco postaw na kostium kąpielowy damski w przyciągających uwagę kolorach lub ozdobiony modnymi printami.

Stroje kąpielowe do surfowania

Stroje kąpielowe do surfingu mają najróżniejsze kroje. Możesz wybrać:

– strój kąpielowy jednoczęściowy z długim lub krótkim rękawem,

– piankę, która świetnie sprawdzi się w chłodniejsze dni lub przy niskiej temperaturze wody,

– kostium kąpielowy dwuczęściowy w najróżniejszych wariantach.

Oczywiście to najogólniejszy podział. Górę od kostiumu mogą stanowić staniki przypominające bikini, opaski, sportowe biustonosze, ale mogą być to również koszulki na ramiączka, długi lub krótki rękaw. Dół od kostiumu przeznaczonego do surfingu może mieć formę spodenek, legginsów lub majtek. Wybierz to, w czym czujesz się dobrze i swobodnie!

Oczywiście dobór stroju będzie zależał od upodobań, ale powinien być też dostosowany do stopnia zaawansowania i częstotliwości treningów surferskich!

Początkujące surferki mogą używać każdego kroju kostiumu. Przy niezbyt częstych i regularnych treningach nie ma potrzeb do osłaniania ciała przed nadmiernym słońcem, więc nie ma potrzeby, by kostium kąpielowy zakrywał zbyt dużo ciała. Wybierając skąpe bikini dla początkujących zrobisz trening, a przy tym pięknie opalisz ciało.

Dziewczyny na zaawansowanym poziomie wybierają częściej mocniej zakryte stroje kąpielowe. Doskonałym rozwiązaniem będzie kostium kąpielowy jednoczęściowy z długim rękawem i niewielkim dekoltem, który osłoni skórę przed promieniami. Wskazane będzie również, by materiał, z którego wykonane są stroje kąpielowe posiadał odporność na szkodliwe promieniowanie UV.

Jeśli surfing to Twoja prawdziwa pasja, nie zakładaj na siebie byle czego. Badania wskazują, że trening staje się dużo bardziej satysfakcjonujący, jeśli jesteś zadowolona ze swojego wyglądu i pewna siebie! Strój kąpielowy musi być Twoim odzwierciedleniem.

Bluzki na lato – czym kierować się przy wyborze