Czy pamiętasz jeszcze czasy, gdy byłeś dzieckiem lub nastolatkiem wkraczającym w dorosłość? Być może na wspomnienie tego faktu pomyślałeś „to były zupełnie inne czasy” lub „byliśmy inni niż współczesne dzieci”. Może patrząc na swoje dziecko dziś, zastanawiasz się, dlaczego nie potrafisz przekonać go do zachowania, które uważasz za właściwe, do zdrowszego odżywiania, odstawienia telefonu, nauki czy ruchu. Ale czy próbowałeś kiedyś spojrzeć na współczesny świat z perspektywy swojego dziecka lub ucznia? Czy wiesz jakie cechy powinni obecnie rozwijać w sobie młodzi ludzie, aby w przyszłości zostać pewnym siebie, zaradnym i zdrowym pokoleniem? Odpowiedzią na te i inne pytania jest II edycja bezpłatnego programu edukacyjnego „Świadomość Procentuje”.

 

„Świadomość Procentuje” to program stworzony przez World Healthy Living Foundation, która jest fundacją non-profit, zajmującą się promocją i propagowaniem zdrowego stylu życia. Za pośrednictwem różnorodnych działań,  stwarza przestrzeń dla każdego, kto pragnie w swoim życiu  po prostu doświadczać szczęścia, zdrowia i dobrobytu na co dzień. Celem fundacji jest zachęcenie społeczeństwa do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu   – takich, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawy ogólne pojmowanego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Tematyka spotkań I edycji nieprzypadkowo poruszyła takie zagadnienia, jak poczucie własnej wartości, uwalnianie własnego potencjału, czy troska o siebie i swój organizm. Co istotne  program obejmował nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, równolegle taką możliwość otrzymali rodzice i nauczyciele. To właśnie na tym polega wyjątkowość tego projektu – kompleksowe podejście angażujące całe rodziny oraz środowisko szkolne w tym samym czasie. Dzięki temu poprawiła się komunikacja na linii nauczyciel/rodzic – uczeń,  co przełożyło się nie tylko na lepsze wyniki w nauce, ale przede wszystkim na poprawę relacji z samym sobą i otoczeniem.  Jedna z młodszych uczestniczek programu na pytanie, co dał Ci udział w programie odpowiedziała:  ,,Zaczęłam doceniać wszystko wokół mnie, przestałam oceniać, mam lepsze nastawienie na świat”.

Fundacja nie spoczęła jednak na laurach, a kolejna edycja będzie jeszcze ciekawsza. Tym razem Ekspertami będą Michał Zawadka – ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin, Agnieszka Derleta – edukator, lingwista, trener,  mentor i nauczyciel nowej ery, Anna Wróbel – dyplomowany psychodietetyk i trener rozwoju osobistego, Marzena Jankowska – trener odporności psychicznej oraz gość zagraniczny Andre Stern – muzyk, kompozytor, dziennikarz, autor książek i światowej sławy mówca.  Ponadto, oprócz wiedzy przekazanej przez wymienionych Ekspertów, uczestnicy będą mieli szansę zainspirować się sylwetkami i historiami osób znanych i lubianych. Kto to będzie, pozostaje jeszcze niespodzianką – jednak już możemy zagwarantować, że ta edycja przerośnie oczekiwania niejednego uczestnika.

Program „Świadomość Procentuje” skierowany jest zarówno do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również do dzieci w wieku już od 6 lat, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Realizacja projektu odbędzie się w pełni online, poprzez regularne spotkania z Ekspertami. Projekt będzie trwał trzy miesiące, a każdy miesiąc skupiony będzie na jednym obszarze działania – tak, aby wprowadzić wiedzę w sposób stopniowy i systematyczny. Poruszone zostaną między innymi takie tematy jak zdrowe odżywianie, samorozwój, czy budowanie samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży.

„Od początku zależało nam nad wdrożeniem modelu, który sprawi, że uczestnicy otrzymają  niezbędną wiedzę i narzędzia, które pozwolą im zbudować SIEBIE jako szczęśliwe, silne, niezależne jednostki, doceniające siebie i innych, oraz, że właśnie tym podzielą się ze swoim otoczeniem. Tym samym w sposób naturalny osiągniemy efekt kuli śnieżnej w naszym społeczeństwie. Wierzę, że ten program ma realny wpływ na życie uczestników i  wartości takie jak docenienie, budowanie wiary w siebie powinny być nieodłącznym elementem codzienności.”  Paulina Janusz, Dyrektor Fundacji World Healthy Living Foundation

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz jak do niego dołączyć znajdują się na stronie: https://whlf.eu/about/our-mission/consciousness-percentages?lang=pl

Zapisy trwają do 28 lutego. Nie przegap swojej szansy, czekając do ostatniej chwili i zapisz się już dziś!

Program Świadomość Procentuje realizowany jest ze środków uzbieranych w ramach 1% podatku. Ty także możesz wziąć udział w tworzeniu tego projektu przekazując swój 1% podatku: https://whlf.eu/support-us?lang=pl